Przejdź do głównej treści
Pomiń baner

AKTUALNOŚCI Z ROKU 2019

Zespoły z WBBiB nagrodzone w konkursie JPco-fuND 2

Zespoły z WBBiB nagrodzone w konkursie JPco-fuND 2

18.12.2019
Projekty, w których uczestniczą grupy badawcze z WBBiB – kierowane przez prof. J. Potempę oraz prof. J. Dulaka – uzyskały finansowanie w międzynarodowym konkursie JPco-fuND 2 organizowanym przez sieć JPND (EU Joint Programme – Neurodegenerative Disease Research).
więcej o Zespoły z WBBiB nagrodzone w konkursie JPco-fuND 2
Szkoła Zimowa

Szkoła Zimowa

17.12.2019
Zapraszamy do udziału w XLVII Szkole Zimowej Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ. Szczegółowe informacje są na bieżąco publikowane na stronie wydarzenia. Zgłoszenia zostały przedłużone do 20 stycznia.
więcej o Szkoła Zimowa
Artykuł w „Polityce”

Artykuł w „Polityce”

16.12.2019
​W tegorocznym, 50 numerze tygodnika „Polityka” ukazał się artykuł pt. „Złudne terapie komórkami macierzystymi”. Jednym z ekspertów, których autorzy poprosili o wypowiedź, jest prof. Józef Dulak z Zakładu Biotechnologii Medycznej.
więcej o Artykuł w „Polityce”
Artykuł z Zakładu Biofizyki Komórki w NAR

Artykuł z Zakładu Biofizyki Komórki w NAR

16.12.2019
W renomowanym czasopiśmie „Nucleic Acids Research” ukazał się artykuł opisujący opracowaną w Zakładzie Biofizyki Komórki nową, bardzo czułą metodę bezpośredniej detekcji pęknięć DNA, nazwaną STRIDE (SensiTive Recognition of Individual DNA Ends).
więcej o Artykuł z Zakładu Biofizyki Komórki w NAR
Nagroda im. Jędrzeja Śniadeckiego

Nagroda im. Jędrzeja Śniadeckiego

16.12.2019
Prof. dr hab. Marta Dziedzicka-Wasylewska otrzymała nagrodę im. Jędrzeja Śniadeckiego za cykl pięciu publikacji pt. „Rola heterodimeryzacji receptorów związanych z białkami G w mechanizmie działania leków przeciwpsychotycznych i przeciwdepresyjnych”.
więcej o Nagroda im. Jędrzeja Śniadeckiego
Spotkanie przedświąteczne 2019

Spotkanie przedświąteczne 2019

06.12.2019
Władze Dziekańskie WBBiB zapraszają serdecznie wszystkich pracowników, doktorantów i studentów na Spotkanie Przedświąteczne, które odbędzie się w czwartek, 19 grudnia o godzinie 15:00 w sali D107.
więcej o Spotkanie przedświąteczne 2019
Artykuł w PNAS

Artykuł w PNAS

06.12.2019
W czasopiśmie PNAS ukazał się artykuł, którego współautorami są młodzi naukowcy z Zakładu Biotechnologii Medycznej – Monika Żukowska i Krzysztof Szade. W pracy opisana została funkcjonalna heterogenność wśród ściśle zdefiniowanych hematopoetycznych komórek macierzystych (HSCs).
więcej o Artykuł w PNAS
Nowe granty dla naukowców z WBBiB

Nowe granty dla naukowców z WBBiB

21.11.2019
18 listopada Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki 17 edycji konkursów OPUS i PRELUDIUM. Środki na badania w łącznej kwocie blisko 8,5 mln zł otrzymało pięcioro pracowników i cztery doktorantki WBBiB.
więcej o Nowe granty dla naukowców z WBBiB
Ranking naukowców w „PLOS Biology”

Ranking naukowców w „PLOS Biology”

19.11.2019
W sierpniu b.r. w czasopiśmie „PLOS Biology” ukazała się praca naukowców z Holandii i USA pt. A standardized citation metrics author database annotated for scientific field. Autorzy przedstawili w niej ranking stu tysięcy (a dokładniej stu pięciu tysięcy dwudziestu sześciu) najwyżej cytowanych naukowców z całego świata reprezentujących wszystkie dyscypliny naukowe.
więcej o Ranking naukowców w „PLOS Biology”
Warsztaty francusko-polskie

Warsztaty francusko-polskie

15.11.2019
W dniach 15-16 listopada w ramach współpracy z Uniwersytetem w Orleanie na UJ odbywa się spotkanie robocze pt. „French-Polish Workshop in Science and Law: Innovation therapies/diagnostic tools – perspectives and problems, hopes and hypes. Interplay between education and science”.
więcej o Warsztaty francusko-polskie