Finaliści Nagród Naukowych tygodnika „Polityka”

​Aż dwóch reprezentantów WBBiB, dr Aleksander Grabiec z Zakładu Mikrobiologii oraz dr Krzysztof Szade z Zakładu Biotechnologii Medycznej, zostało finalistami jubileuszowych Nagród Naukowych „Polityki”.
więcej o Finaliści Nagród Naukowych tygodnika „Polityka”

Odejście dr. Damiana Ryszawego

Doktor Damian Ryszawy z Zakładu Biologii Komórki nie żyje. W piątek dołączył do Największej Orkiestry. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek, 15 września 2020 r. w Zembrzycach.
więcej o Odejście dr. Damiana Ryszawego

WBBiB ma nowe władze dziekańskie

W dniu 31 sierpnia 2020 r. w Librarii Collegium Maius doszło do przekazania władz rektorskich i dziekańskich. Nowym dziekanem WBBiB została prof. dr hab. Jolanta Jura, która do współpracy w roli prodziekanów zaprosiła dr. hab. Andrzeja Góreckiego i prof. dr. hab. Artura Osyczkę. Na drugą kadencję zostaje prodziekan ds. dydaktyki dr hab. Marta Michalik.
więcej o WBBiB ma nowe władze dziekańskie

Komórki macierzyste: możliwości, nadzieje i ograniczenia

W Forum Akademickim ukazał się komentarz prof. Józefa Dulaka, kierownika Zakładu Biotechnologii Medycznej WBBiB i zastępcy przewodniczącego Komitetu Biotechnologii PAN, pt. „Komórki macierzyste: możliwości, nadzieje i ograniczenia”.
więcej o Komórki macierzyste: możliwości, nadzieje i ograniczenia

Zdobywcy Diamentowych Grantów 2020

​9 sierpnia 2020, na stronie MNiSW opublikowana została lista laureatów 9. konkursu zorganizowanego w ramach programu Diamentowy Grant.
więcej o Zdobywcy Diamentowych Grantów 2020