Profesor Madeja w Radzie Uczelni

W dniu 25 listopada 2020 roku Senat Uniwersytetu Jagiellońskiego powołał prof. Zbigniewa Madeję, kierownika Zakładu Biologii Komórki oraz poprzedniego Dziekana WBBiB, na członka Rady Uczelni na kadencję 2021–2024.
więcej o Profesor Madeja w Radzie Uczelni
Profesor Dulak uhonorowany nagrodą FPWS

Zarząd Fundacji Profesora Wacława Szybalskiego, na posiedzeniu w dniu 6 listopada 2020 r., podjął decyzję o przyznaniu profesorowi Józefowi Dulakowi z Zakładu Biotechnologii Medycznej WBBiB UJ Nagrody Specjalnej.
więcej o Profesor Dulak uhonorowany nagrodą FPWS
Nie żyje profesor James Travis

26 listopada 2020 r., w wieku 85 lat zmarł prof. James Travis, doktor honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego, wieloletni współpracownik, mentor i przyjaciel pracowników Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii.
więcej o Nie żyje profesor James Travis
Nowe granty dla naukowców z WBBiB

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursów OPUS i PRELUDIUM. W 19. edycji programów finansowanie uzyskały projekty czworga naukowców z WBBiB na łączną kwotę blisko 5 milionów złotych.
więcej o Nowe granty dla naukowców z WBBiB
Naukowcy z WBBiB w rankingu TOP2%

W opublikowanym niedawno rankingu najlepszych naukowców na świecie znaleźli się profesorowie Tadeusz Sarna, Józef Dulak, Jan Potempa oraz Jerzy Kruk.
więcej o Naukowcy z WBBiB w rankingu TOP2%