NA POGRANICZU BIOLOGII, CHEMII I FIZYKI

Popołudniowe, zimowo-wiosenne wykłady dla uczniów szkół ponadpodstawowych są efektem kilkuletniej współpracy Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii z Krakowskim Młodzieżowym Towarzystwem Przyjaciół Nauk i Sztuk.

Cykl znany wcześniej jako „Spotkania u biologów” zyskał w roku 2017 nową, autonomiczną nazwę i funkcjonuje obecnie jako „Spotkania na pograniczu biologii, chemii i fizyki”. Koordynatorem przedsięwzięcia z ramienia WBBiB jest dr hab. Beata Myśliwa-Kurdziel.

Wykłady (zwykle cztery) trwające około 45 minut odbywają się na Kampusie UJ w okresie od stycznia/lutego do marca (w zależności od terminu ferii zimowych) w wybrane dni tygodnia. Udział w prelekcjach jest bezpłatny. Zapraszamy serdecznie uczniów i nauczycieli.

EDYCJA 2021

Zapraszamy serdecznie na kolejną odsłonę wykładów z cyklu „Na pograniczu biologii, chemii, fizyki”. W tym roku, wyjątkowo, spotkania z wykładowcami nie odbędą się w auli P0.1.1 na III Kampusie UJ, ale w Internecie, na naszym kanale YouTube. Postanowiliśmy jednak zachować tradycyjny termin spotkań. Transmisja wykładów odbywać się będzie w dwa kolejne wtorki marca, o godzinie 17.30.

Nie potrzebne są wcześniejsze zgłoszenia. Wystarczy w określonym czasie włączyć komputer, tablet, telefon komórkowy i uruchomić film, który zostanie udostępniony na kanale WBBiB dla szkół. Zapraszamy serdecznie do udziału w wykładach oraz zachęcamy do przekazywania informacji o nich znajomym.

WTOREK, 9 marca 2021, GODZ. 17.30
  • Tytuł wykładu: Mikroskopia optyczna – podróż od komórek do pojedynczych cząsteczek
  • Prelegent: prof. dr hab. Jerzy Dobrucki (Zakład Biofizyki Komórki)
  • „Miejsce”: YouTube, dostęp przez 1,5 godziny (do 19.00)