NA POGRANICZU BIOLOGII, CHEMII I FIZYKI

Popołudniowe, zimowo-wiosenne wykłady dla gimnazjalistów i licealistów są efektem kilkuletniej współpracy Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii z Krakowskim Młodzieżowym Towarzystwem Przyjaciół Nauk i Sztuk.

Cykl znany wcześniej jako „Spotkania u biologów” zyskał w roku 2017 nową, autonomiczną nazwę i funkcjonuje obecnie jako „Spotkania na pograniczu biologii, chemii i fizyki”. Koordynatorem przedsięwzięcia z ramienia WBBiB jest dr hab. Beata Myśliwa-Kurdziel.

Wykłady trwające około 45 minut odbywają się na Kampusie UJ w okresie od stycznia/lutego do marca (w zależności od terminu ferii zimowych) w wybrane dni tygodnia. Udział w prelekcjach jest bezpłatny. Zapraszamy serdecznie uczniów i nauczycieli.

Edycja 2019

Harmonogram „Spotkań na pograniczu biologii, chemii i fizyki"

WTOREK, 5 LUTEGO 2019, GODZ. 17.30 (terminu wykładu zmieniony z 5 marca)

• Tytuł wykładu: Między fizyką a biologią
  • Prelegent: dr hab. Martyna Elas (Zakład Biofizyki WBBiB UJ)
  • Miejsce: Aula P0.1.1 w kompleksie dydaktyczno-bibliotecznym UJ, ul. Gronostajowa 7

WTOREK, 26 LUTEGO 2019, GODZ. 17.30

• Tytuł wykładu: Kolorowy zawrót głowy, czyli opowieść o różnorodności barwników biologicznych
  • Prelegent: dr hab. Dariusz Latowski (Zakład Fizjologii i Biochemii Roślin WBBiB UJ)

WTOREK, 5 MARCA 2019, GODZ. 17.30 (terminu wykładu zmieniony z 5 lutego

• Tytuł wykładu: Produkty inżynierii tkankowej dla medycyny regeneracyjnej
  • Prelegent: dr hab. Justyna Drukała (Zakład Biologii Komórki WBBiB UJ)
  • Miejsce: Aula P0.1.1 w kompleksie dydaktyczno-bibliotecznym UJ, ul. Gronostajowa 7

WTOREK, 12 MARCA 2019, GODZ. 17.30

• Tytuł wykładu: Paradontoza – przyczyny i zagrożenia
  • Prelegent: dr hab. Joanna Kozieł (Zakład Mikrobiologii WBBiB UJ)

Harmonogram wykładów do pobrania w pliku pdf.