Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

SPOTKANIA W SAMO POŁUDNIE Z BIOCHEMIĄ, BIOFIZYKĄ I BIOTECHNOLOGIĄ

SPOTKANIA W SAMO POŁUDNIE Z BIOCHEMIĄ, BIOFIZYKĄ I BIOTECHNOLOGIĄ

„Spotkania w samo południe ..." to prowadzony od 2006 roku cykl wykładów przygotowany z myślą o licealistach, w trakcie którego pracownicy naukowi WBBiB prezentują w przystępny sposób – zawsze ciekawe, a często również zaskakujące – zagadnienia z dziedziny współczesnej biochemii, biofizyki oraz biotechnologii. Prelekcje odbywają się w soboty, zwykle od października do grudnia, o godzinie 12.00 w auli (P0.1.1) kompleksu dydaktyczno-bibliotecznego przy ulicy Gronostajowej 7Wstęp jest bezpłatny. Do udziału w zajęciach zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych – zarówno całe klasy, jak i osoby indywidualne.

Od roku 2015 oferujemy uczestnikom „Spotkań" możliwość zobaczenia od środka laboratoriów WBBiB i wzięcia udziału w warsztatach. Ze względu na poziom zaawansowania na warsztaty przyjmowani są uczniowie z klas 2-4.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

EDYCJA 2021

Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele, 
W roku 2021 wracamy do stacjonarnych wykładów prowadzonych na III Kampusie UJ w Krakowie na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii. Niestety w związku z trwającą nadal pandemią zmuszeni jesteśmy zrezygnować z warsztatów.

Tej jesieni nasz cykl Spotkań w samo południe z biochemią, biofizyką i biotechnologią składać się będzie z 4 prelekcji.  

27 listopada 2021

Godz. 12.00
Dr hab. Benedykt Władyka, Zakład Biochemii Analitycznej
Do dna DNA – czyli jak czytać ze zrozumieniem książkę kucharską życia

Godz. 13.00
Dr hab. Wojciech Strzałka, Zakład Biotechnologii Roślin
Rośliny transgeniczne – nadzieje i obawy

4 grudnia 2021

Godz. 12.00
Prof. dr hab. Alicja Józkowicz, Zakład Biotechnologii Medycznej
Po co nam tęczowe myszy 

Godz. 13.00
Dr Martyna Krzykawska, Zakład Biofizyki
Światło w służbie medycyny

Wykłady będą się odbywać w Auli P01.1 przy ulicy Gronostajowej 7 w Krakowie. Ze względu na obowiązek zachowania dystansu między słuchaczami w wykładach uczestniczyć może maksymalnie 250 osób. Uczestnicy są zobligowani do noszenia maseczek zakrywających usta i nos. 

Udział w wykładach jest bezpłatny, jednak należy się wcześniej zarejestrować korzystając z formularza rejestracyjnego (zostanie on udostępniony w najbliższych dniach). O udziale w wykładach decyduje kolejność zgłoszeń.

W razie pytań prosimy dzwonić pod numer telefonu: 12 664 79 59 (od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.0015.00) lub pisać: dlaszkol.wbbib@uj.edu.pl