IV UV4Plants Network Meeting

W dniach 3–6 lipca na Uniwersytecie Jagiellońskim w Auditorium Maximum odbędzie się międzynarodowa konferencja zorganizowana w ramach działalności International Association for Plant UV Research.
więcej o IV UV4Plants Network Meeting
Rozstrzygnięcie konkursów OPUS 22 i SONATA 17

W dniu 23 maja na stronie Narodowego Centrum Nauki zostały opublikowane wyniki konkursu OPUS oraz SONATA. W gronie 350 finalistów 22. edycji konkursu OPUS jest pięcioro naukowców z WBBiB. Natomiast w 17. edycji konkursu SONATA środki na realizację projektów otrzymało czworo młodych badaczy z Wydziału.
więcej o Rozstrzygnięcie konkursów OPUS 22 i SONATA 17
O melaninie w dermokosmetykach

W wywiadach dla radia RMF oraz TVP2 prof. Marcin Majka z Katedry Immunologii Klinicznej i Transplantologii Wydziału Lekarskiego UJ wypowiedział się niedawno na temat możliwości praktycznego wykorzystania zjawisk opisanych w artykule, którego współautorami są naukowcy z Zakładów Biofizyki oraz Biofizyki i Biologii Nowotworów.
więcej o O melaninie w dermokosmetykach
Stypendium START

Mgr Aleksandra Kopacz, doktorantka z Zakładu Biotechnologii Medycznej, została laureatką konkursu START 2022 Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
więcej o Stypendium START
Kluczowa rola stanu trypletowego w funkcjonowaniu β-karotenu

Na łamach prestiżowego czasopisma „Nature Communications” ukazała się praca pt. Triplet-driven chemical reactivity of β-carotene and its biological implications, która powstała pod kierownictwem prof. dr. hab. Leszka Fiedora na WBBiB, w Zakładzie Fizjologii i Biochemii Roślin.
więcej o Kluczowa rola stanu trypletowego w funkcjonowaniu β-karotenu