IV UV4Plants Network Meeting

W dniach 3–6 lipca na Uniwersytecie Jagiellońskim w Auditorium Maximum odbędzie się międzynarodowa konferencja zorganizowana w ramach działalności International Association for Plant UV Research.

Koordynatorami wydarzenia noszącego tytuł IV UV4Plants Network Meeting są pracownicy WBBiB (dr Agnieszka Katarzyna Banaś oraz dr hab. Wojciech Strzałka) oraz MCB (dr Justyna Łabuz).

W trakcie spotkania badacze z Europy, Ameryki Północnej i Azji zaprezentują wyniki najnowszych badań w zakresie obejmującym fotobiologię, interakcje atmosfery z biosferą a także odpowiedzi ekologiczne na zmiany klimatyczne związane z promieniowaniem UV. Wśród omawianych zagadnień znajdzie się m.in. wykorzystanie promieniowania UV do poprawy kondycji roślin przy przenoszeniu ich ze szklarni do upraw polowych czy zwiększania produkcji związków wykorzystywanych w przemyśle spożywczym, m.in. alkaloidów w produkcji wina czy związków aromatycznych w uprawie ziół.

Konferencja poprzedzona będzie Warsztatami, które odbędą się w dniach 2–3 lipca na terenie Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ. Warsztaty umożliwią młodym badaczom nabycie praktycznych umiejętności w zakresie pomiaru i wykorzystania w pracy badawczej światła w zakresie widzialnym i UV.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych udziałem w wydarzeniu do odwiedzenia strony konferencji i wypełnienia formularza rejestracyjnego. Zapisy kończą się 31 maja 2022 r.