WBBiB ma nowe władze dziekańskie

W dniu 31 sierpnia 2020 r. w Librarii Collegium Maius doszło do przekazania władz rektorskich i dziekańskich. Nowym dziekanem WBBiB została prof. dr hab. Jolanta Jura, która do współpracy w roli prodziekanów zaprosiła dr. hab. Andrzeja Góreckiego i prof. dr. hab. Artura Osyczkę. Na drugą kadencję zostaje prodziekan ds. dydaktyki dr hab. Marta Michalik.
więcej o WBBiB ma nowe władze dziekańskie

Komórki macierzyste: możliwości, nadzieje i ograniczenia

W Forum Akademickim ukazał się komentarz prof. Józefa Dulaka, kierownika Zakładu Biotechnologii Medycznej WBBiB i zastępcy przewodniczącego Komitetu Biotechnologii PAN, pt. „Komórki macierzyste: możliwości, nadzieje i ograniczenia”.
więcej o Komórki macierzyste: możliwości, nadzieje i ograniczenia

Zdobywcy Diamentowych Grantów 2020

​9 sierpnia 2020, na stronie MNiSW opublikowana została lista laureatów 9. konkursu zorganizowanego w ramach programu Diamentowy Grant.
więcej o Zdobywcy Diamentowych Grantów 2020

Strona POB BioS

Konkursy dla pracowników WBBiB w ramach programu Inicjatywa Doskonałości Uczelnia Badawcza, Priorytetowy Obszar Badawczy – Biologia strukturalna i translacyjna (POB BioS)
więcej o Strona POB BioS

Artykuł w „Nature Communications”

W czasopiśmie „Nature Communications” ukazał się artykuł, którego współautorką jest dr Agata Szade z Zakładu Biotechnologii Medycznej. W pracy przedstawiono molekularną mapę naczyń krwionośnych w węzłach chłonnych oraz zdefiniowano subpopulacje komórek śródbłonka zaangażowane w rekrutację leukocytów.
więcej o Artykuł w „Nature Communications”