Nagroda PTBioch dla dr. Łukasza Bujnowicza

16 października br. dr Łukasz Bujnowicz z Zakładu Biofizyki Molekularnej odebrał nagrodę im. Witolda Drabikowskiego przyznawaną przez Polskie Towarzystwo Biochemiczne.
więcej o Nagroda PTBioch dla dr. Łukasza Bujnowicza

​Nagroda L’Oréal dla mgr Pauliny Marony

10 października w Forcie Sokolnickiego w Warszawie Paulina Marona z Zakładu Biochemii Ogólnej odebrała nagrodę – stypendium naukowe dla doktorantek L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki.
więcej o ​Nagroda L’Oréal dla mgr Pauliny Marony

​Nagroda Nobla w dziedzinie medycyny

W roku 2019 Komitet Noblowski przyznał nagrodę za odkrycie mechanizmów molekularnych, które umożliwiają regulowanie aktywności genów w odpowiedzi na zmieniające się stężenie tlenu. O skomentowanie tego wydarzania dla radia RMF24 poproszona została dr hab. Martyny Elas.
więcej o ​Nagroda Nobla w dziedzinie medycyny

XI Międzynarodowe Warsztaty pt. EPR in Biology and Medicine

Po raz kolejny, w Krakowie, w dniach od 6 do 10 października, odbywać się będzie konferencja poświęcona EPR, której współorganizatorem jest Zakład Biofizyki.
więcej o XI Międzynarodowe Warsztaty pt. EPR in Biology and Medicine

Wymiana akademicka

Dr Šárka Jelinkowa z Czech oraz dr Nada Tokodi z Serbii przez najbliższe dwa lata prowadzić będą badania na WBBiB dzięki stypendium z NAWA.
więcej o Wymiana akademicka