Europejskie Akademie Nauk ostrzegają

​Na stronie Polskiej Akademii Nauk opublikowany został raport Naukowej Rady Doradczej Akademii Europejskich (European Academies’ Science Advisory Council – EASAC) i Federacji Europejskich Akademii Medycznych (Federation of European Academies of Medicine – FEAM) poświęcony medycynie regeneracyjnej.
więcej o Europejskie Akademie Nauk ostrzegają

Nowe Prezydium Komitetu Biotechnologii PAN

Dnia 20 maja 2020 roku, w czasie wirtualnego posiedzenia prof. dr hab. Józef Dulak z Zakładu Biotechnologi Medycznej został wybrany zastępcą przewodniczącego Komitetu Biotechnologii PAN na kadencję 2020-2023.
więcej o Nowe Prezydium Komitetu Biotechnologii PAN

Najnowsze wyniki konkursów OPUS, PRELUDIUM, SONATA

W dniu 18 maja 2020 r. Koordynatorzy Dyscyplin Narodowego Centrum Nauki przedstawili listy rankingowe projektów zakwalifikowanych do finansowania w ramach konkursów OPUS 18, PRELUDIUM 18.
więcej o Najnowsze wyniki konkursów OPUS, PRELUDIUM, SONATA

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju

Dr Aleksander Grabiec z Zakładu Mikrobiologii został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii: Naukowiec przyszłości.
więcej o Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju

Naukowcy odkryli nieznany dotąd mechanizm przenikania odżywczych peptydów do wnętrza bakterii Porphyromonas gingivalis.
więcej o ​Pracownicy Zakładu Mikrobiologii współautorami artykułu w „Nature Microbiology”