AKTUALNOŚCI Z ROKU 2022

Nagroda Miasta Krakowa dla dr Pauliny Marony

06.12.2022
Nagrody Miasta Krakowa przyznawane są w dziedzinie kultury i sztuki, nauki i techniki oraz sportu a także za prace dyplomowe. Dr Marona otrzymała nagrodę za pracę doktorską pt. Rola białka MCPIP1 w procesach wzrostu, unaczynienia i progresji nowotworowej jasnokomórkowego raka nerki.
więcej o Nagroda Miasta Krakowa dla dr Pauliny Marony
Młoda badaczka z WBBiB nagrodzona w konkursie L’ORÉAL-UNESCO dla kobiet i nauki

05.12.2022
Doktorantka z Zakładu Biotechnologii Medycznej, mgr Kalina Andrysiak, została laureatką 22. edycji programu organizowanego wspólnie przez firmę L’ORÉAL oraz UNESCO, którego celem jest wspieranie i promowanie osiągnięć kobiet na różnych etapach kariery naukowej.
więcej o Młoda badaczka z WBBiB nagrodzona w konkursie L’ORÉAL-UNESCO dla kobiet i nauki

02.12.2022
WBBiB może pochwalić się realizacją ważnej inwestycji aparaturowej, jaką jest zakup mikromanipulatora komórkowego sprzężonego z mikroskopem fluorescencyjnym.
więcej o Nowość na WBBiB - mikromanipulator komórkowy sprzężony z mikroskopem fluorescencyjnym
Nowy ultraszybki tomograf EPR do mapowania tlenu in vivo

25.11.2022
Zaplecze aparaturowe Zakładu Biofizyki i Biologii Nowotworów zostało wzbogacone o impulsowy tomograf EPR Jiva-25 firmy O2M Technologies. W sanskrycie „Jiva” oznacza życie. Urządzenie zostało zakupione z projektu NCN OPUS.
więcej o Nowy ultraszybki tomograf EPR do mapowania tlenu in vivo
​Nowa publikacja o mikropęcherzykach tlenu

24.11.2022
W dniu 20 listopada w czasopiśmie „Free Radical Biology and Medicine” (IF 8,1) ukazał się artykuł dotyczący zastosowania wrażliwych na ultradźwięki pęcherzyków tlenu do podniesienia poziomu utlenowania w guzie nowotworowy.
więcej o ​Nowa publikacja o mikropęcherzykach tlenu
Doktorat honoris causa dla profesora Andrzeja Słomińskiego

24.11.2022
Senat UJ przyznał profesorowi Słomińskiemu honorowe odznaczenie w uznaniu zasług dla nauki, kraju i naszej uczelni. Uroczystość nadania tytułu odbędzie się 1 grudnia 2022 r. o godzinie 12.00 w historycznej auli Collegium Maius.
więcej o Doktorat honoris causa dla profesora Andrzeja Słomińskiego
Leczenie ran i bioinżynieria skóry

17.11.2022
W czwartek, 24 listopada z gościnnym wykładem wystąpi na WBBiB dr Mikołaj Ogrodnik z Instytutu Ludwiga Boltzmana w Wiedniu.
więcej o Leczenie ran i bioinżynieria skóry
Wyniki rankingu TOP 2%

17.11.2022
Pięcioro pracowników naukowych z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii znalazło się w tegorocznym rankingu TOP 2% najlepszych naukowców na świecie.
więcej o Wyniki rankingu TOP 2%
Academia Europaea

28.10.2022
W Barcelonie w dniach od 25 do 27 października odbyła się konferencja Academia Europaea, podczas której przywitani zostali jej nowi członkowie, wśród nich prof. Józef Dulak, kierownik Zakładu Biotechnologii Medycznej WBBiB, wybrany do sekcji Life Science.
więcej o Academia Europaea
Program POB BioS

14.10.2022
Wydziałowa Komisja ds. POB BioS ogłasza uruchomienie programu dofinansowania prac magisterskich realizowanych na kierunku studiów Molecular Biotechnology.
więcej o Program POB BioS