AKTUALNOŚCI Z ROKU 2022

Zwycięstwo biotechnologii

22.06.2022
Kierunek biotechnologia na WBBiB po raz dziewiąty z rzędu na I miejscu w rankingu Perspektyw.
więcej o Zwycięstwo biotechnologii
Szkoła multi-omiczna

21.06.2022
W dniach 2–3 czerwca 2022 w Auditorium Maximum odbyły się warsztaty pt. Multi-omics Training School zorganizowane w ramach akcji COST przez Zakład Biochemii Ogólnej oraz European Cholangiocarcinoma Network (EURO-CHOLANGIO-NET).
więcej o Szkoła multi-omiczna
EUROBIOTECH 2022

20.06.2022
W dniach 20-22 czerwca w Krakowie odbywa się kongres EUROBIOTECH 2022. Zapraszamy do udziału w sesjach on-line dostępnych dla wszystkich zainteresowanych.
więcej o EUROBIOTECH 2022
​Webinar dla tegorocznych maturzystów oraz licencjuszy

09.06.2022
W czerwcu studenci z Wydziału poprowadzili na Facebooku webinar dla osób zainteresowanych studiowaniem na WBBiB.
więcej o ​Webinar dla tegorocznych maturzystów oraz licencjuszy
Etyka i badania kliniczne

06.06.2022
W środę, 15 czerwca prof. Jonathan Kimmelman z Uniwersytetu McGilla w Montrealu wygłosi na WBBiB wykład pt. „Ethical and policy issues with individualized clinical trials”.
więcej o Etyka i badania kliniczne
​Centrum Doskonałości Naukowej Dioscuri

25.05.2022
W wyniku rozstrzygnięcia 4. międzynarodowego konkursu ogłoszonego przez Towarzystwo Maxa Plancka i Narodowe Centrum Nauki, latem 2022 roku, na WBBiB powstanie Centrum Doskonałości Naukowej Dioscuri kierowane przez dr. Przemysława Nogłego.
więcej o ​Centrum Doskonałości Naukowej Dioscuri
IV UV4Plants Network Meeting

24.05.2022
W dniach 3–6 lipca na Uniwersytecie Jagiellońskim w Auditorium Maximum odbędzie się międzynarodowa konferencja zorganizowana w ramach działalności International Association for Plant UV Research.
więcej o IV UV4Plants Network Meeting
Rozstrzygnięcie konkursów OPUS 22 i SONATA 17

24.05.2022
W dniu 23 maja na stronie Narodowego Centrum Nauki zostały opublikowane wyniki konkursu OPUS oraz SONATA. W gronie 350 finalistów 22. edycji konkursu OPUS jest pięcioro naukowców z WBBiB. Natomiast w 17. edycji konkursu SONATA środki na realizację projektów otrzymało czworo młodych badaczy z Wydziału.
więcej o Rozstrzygnięcie konkursów OPUS 22 i SONATA 17
O melaninie w dermokosmetykach

23.05.2022
W wywiadach dla radia RMF oraz TVP2 prof. Marcin Majka z Katedry Immunologii Klinicznej i Transplantologii Wydziału Lekarskiego UJ wypowiedział się niedawno na temat możliwości praktycznego wykorzystania zjawisk opisanych w artykule, którego współautorami są naukowcy z Zakładów Biofizyki oraz Biofizyki i Biologii Nowotworów.
więcej o O melaninie w dermokosmetykach
Kluczowa rola stanu trypletowego w funkcjonowaniu β-karotenu

11.05.2022
Na łamach prestiżowego czasopisma „Nature Communications” ukazała się praca pt. Triplet-driven chemical reactivity of β-carotene and its biological implications, która powstała pod kierownictwem prof. dr. hab. Leszka Fiedora na WBBiB, w Zakładzie Fizjologii i Biochemii Roślin.
więcej o Kluczowa rola stanu trypletowego w funkcjonowaniu β-karotenu