AKTUALNOŚCI Z ROKU 2022

Nowi członkowie Academia Europaea

15.09.2022
Profesor Józef Dulak, kierownik Zakładu Biotechnologii Medycznej, został wybrany na członka Academia Europaea – największej organizacji naukowej w Europie.
więcej o Nowi członkowie Academia Europaea
Stypendia START rozdane

15.09.2022
​Mgr Aleksandra Kopacz z Zakładu Biotechnologii Medycznej została laureatką programu FNP START 2022
więcej o Stypendia START rozdane
Małopolska Noc Naukowców na WBBiB

14.09.2022
W piątek, 30 września w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców WBBiB otwiera swoje podwoje dla dzieci i młodzieży.
więcej o Małopolska Noc Naukowców na WBBiB
Wyróżnienie w konkursie Polskiego Towarzystwa Biochemicznego

12.09.2022
Dr Natalia Pydyn z Zakładu Biochemii Ogólnej otrzymała wyróżnienie w dorocznym konkursie Polskiego Towarzystwa Biochemicznego i firmy Merck Sp. z o.o. na najlepszą pracę doktorską z biochemii.
więcej o Wyróżnienie w konkursie Polskiego Towarzystwa Biochemicznego
Odszedł profesor Hyde

16.08.2022
Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, iż 13 sierpnia 2022 r. w wieku 90 lat zmarł profesor James S. Hyde, biofizyk, światowej sławy specjalista w dziedzinie spektroskopii EPR oraz obrazowania metodą rezonansu magnetycznego (MRI), doktor honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Odszedł profesor Hyde
Nagroda za najlepszy plakat

11.08.2022
Mgr Weronika Szukała z Zakładu Biochemii Ogólnej otrzymała nagrodę za najlepszy plakat na Kongresie FEBS w Lizbonie.
więcej o Nagroda za najlepszy plakat
​Nowi członkowie PAU

05.07.2022
W dniu 11 czerwca 2022 r. w trakcie Uroczystego Posiedzenia ogłoszone zostały nazwiska nowo wybranych członków Polskiej Akademii Umiejętności.
więcej o ​Nowi członkowie PAU
Nagroda za wystąpienie ustne

05.07.2022
Dr hab. Anna Grochot-Przęczek z Zakładu Biotechnologii Medycznej otrzymała nagrodę w kategorii najlepszy wykład za wystąpienie pt. Novel atypical functions of Nrf2 and Keap1 in endothelial cells w trakcie 24. konferencji z cyklu Paris Redox Meeting.
więcej o Nagroda za wystąpienie ustne
EMBO Scientific Exchange Grant

30.06.2022
Elwira Nieboga, doktorantka z Zakładu Mikrobiologii, uzyskała finansowanie w ramach EMBO Scientific Exchange Grant
więcej o EMBO Scientific Exchange Grant
Wyniki konkursu Research Support Module

29.06.2022
Wydziałowa komisja podała wyniki konkursu na dofinansowanie badań doktorantów i uczestników studiów doktoranckich na WBBiB ogłoszonego w ramach programu strategicznego Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim.
więcej o Wyniki konkursu Research Support Module