Nowe granty w konkursach NCN

16 listopada listopada NCN ogłosiło wyniki konkursów OPUS i PRELUDIUM. W bieżącej edycji środki na badania uzyskali dr K. Gawron, dr M. Krzykawska-Serda, dr hab. J. Kozieł, prof. dr hab. H. Rokita oraz mgr G. Bereta.
więcej o Nowe granty w konkursach NCN

Nagroda L’Oréal dla Aleksandry Synowiec

14 listopada w Zamku Ujazdowskim w Warszawie Aleksandra Synowiec z Zakładu Mikrobiologii odebrała nagrodę – stypendium naukowe L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki.
więcej o Nagroda L’Oréal dla Aleksandry Synowiec

Nagroda za artykuł naukowy w „Circulation Research”

Zespół dr hab. Ewy Zuby-Surmy z Zakładu Biologii Komórki został wyróżniony nagrodą przyznawaną przez wydawców prestiżowego czasopisma „Circulation Research” za najlepszy artykuł.
więcej o Nagroda za artykuł naukowy w „Circulation Research”

Stypendia MNiSW za osiągnięcia naukowe

Sześcioro badaczy z WBBiB – doktorzy P. Ferdek, A. Kamiński, W. Nowak, M. Sarna. A. Szade i K. Szade – zostało laureatami 12. edycji konkursu o stypendia dla wybitnych młodych naukowców przyznawane na okres 3 lat przez MNiSW.
więcej o Stypendia MNiSW za osiągnięcia naukowe

Portrety Polskiej Medycyny

Dziennikarze „Rynku Zdrowia” docenili zasługi dr hab. Justyny Drukały z Zakładu Biologii Komórki w zastosowaniu inżynierii tkankowej do leczenia oparzeń i przyznali jej wyróżnienie pod nazwą Portret Polskiej Medycyny. Ta symboliczna nagroda przyznawana jest od trzynastu lat menedżerom placówek medycznych, lekarzom, naukowcom oraz osobom w różny sposób wspierającym chorych i rynek zdrowia.
więcej o Portrety Polskiej Medycyny