AKTUALNOŚCI Z ROKU 2022

Nagroda PTM

06.05.2022
​Dr Maja Kosecka-Strojek z Zakładu Mikrobiologii została laureatką Nagrody Naukowej Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów im. prof. Edmunda Mikulaszka.
więcej o Nagroda PTM
Research Support Module – konkurs dla doktorantów

05.05.2022
Research Support Module (Moduł Wsparcia Badań) w ramach programu strategicznego Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim – konkurs dla doktorantów. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 maja.
więcej o Research Support Module – konkurs dla doktorantów
Dr Ewa Oleszycka laureatką konkursu MSCA

05.05.2022
Dr Ewa Oleszycka z Zakładu Immunologii została laureatką konkursu MSCA oraz otrzymała stypendium ERA finansowane ze środków Komisji Europejskiej.
więcej o Dr Ewa Oleszycka laureatką konkursu MSCA
Nagroda za badania nad depresją

04.05.2022
Dr Dariusz Żurawek z Zakładu Biochemii Ogólnej został laureatem nagrody Dr. Holly Carsley Memorial
więcej o Nagroda za badania nad depresją
Fascynujący Świat Roślin

28.04.2022
W dniu 18 maja pod auspicjami EPSO (European Plant Science Organisation) odbędzie się 6.edycja międzynarodowej akcji Fascination of Plants Day, znanej w Polsce pod nazwą Fascynujący Świat Roślin. Z tej okazji na WBBiB odbędą się pokazy dla licealistów, prezentujące wagę badań nad roślinami.
więcej o Fascynujący Świat Roślin
Żegnamy prof. Krystynę Urbańską

24.04.2022
W piątek, 22 kwietnia zmarła pani Profesor Krystyna Urbańska. Biofizyk, nauczyciel akademicki. Całą karierę naukową i zawodową (1975–2020) związała z Uniwersytetem Jagiellońskim. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę, 27 kwietnia 2022 r. w Naramie.
więcej o Żegnamy prof. Krystynę Urbańską
Stypendia dla badaczek

05.04.2022
Trwa nabór zgłoszeń do 22. edycji programu stypendialnego L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki. Aplikacje można składać do 15 kwietnia br. O roczne stypendium mogą się ubiegać magistrantki, doktorantki oraz badaczki przed habilitacją.
więcej o Stypendia dla badaczek
Dodatkowy nabór w konkursie na staże zagraniczne

31.03.2022
Wydziałowa Komisja ds. POB BioS ogłasza dodatkowy nabór w konkursie na staże zagraniczne. Wnioski można zgłaszać do 1 maja 2022 r.
więcej o Dodatkowy nabór w konkursie na staże zagraniczne
Dodatkowy nabór w konkursie na staże zagraniczne

31.03.2022
Wydziałowa Komisja ds. POB BioS ogłasza dodatkowy nabór w konkursie na staże zagraniczne. Wnioski można zgłaszać do 26 września 2022 r.
więcej o Dodatkowy nabór w konkursie na staże zagraniczne
Możliwości badań w obszarze biologii strukturalnej

28.03.2022
We wtorek 29 marca odbędą się mini-warsztaty pt. Research facilities for structural biology at SOLARIS and MCB, których celem jest zapoznanie społeczności WBBiB z zapleczem badawczym partnerskich ośrodków UJ – Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS oraz Małopolskiego Centrum Biotechnologii.
więcej o Możliwości badań w obszarze biologii strukturalnej