Barwniki fotosyntetyczne odsłaniają swoje tajemnice

Organizmy fotosyntetyczne dostarczają biochemicznej „siły napędowej”, koniecznej do przebiegu praktycznie wszystkich procesów życiowych na Ziemi. Jednak funkcjonowanie barwników w reakcjach fotosyntetycznych nadal skrywa wiele zagadek. Niektóre z nich udało się wyjaśnić dzięki badaniom przeprowadzonym pod kierownictwem prof. Leszka Fiedora i opisanych w cyklu artykułów, opublikowanych niedawno w kilku prestiżowych czasopismach.
więcej o Barwniki fotosyntetyczne odsłaniają swoje tajemnice
Odszedł dr Bohdan Turyna

W niedzielę, 24 czerwca zmarł dr Bohdan Turyna, wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Biologii Molekularnej i WBBiB UJ, związany z Zakładem Biochemii Zwierząt a następnie z Zakładem Biochemii Ogólnej. Był cenionym pedagogiem, współautorem skryptów do biochemii i podręcznika dla kandydatów na wyższe uczelnie.
więcej o Odszedł dr Bohdan Turyna
Nagrody za najlepsze prezentacje plakatowe w czasie IVBM2018

Dr Anna Grochot-Przęczek oraz dr Neli Kachamakova-Trojanowska otrzymały nagrody za najlepsze plakaty (travel and poster award) w czasie konferencji pt. International Vascular Biology Meeting 2018, która odbyła się w Finlandii w dniach 3-7 czerwca.
więcej o Nagrody za najlepsze prezentacje plakatowe w czasie IVBM2018
Piknik pod dębem – konkursy i aktualności

Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników i studentów WBBiB na „Piknik pod dębem”! Przypominamy, że tegoroczny spotkanie odbędzie się już w najbliższy piątek, 8 czerwca, pod hasłem „Zdrowo czy nie zdrowo, ale na sportowo”. Miejsce to samo co zwykle – czyli taras kawiarni 4mat. Start o godzinie 14.00.
więcej o Piknik pod dębem – konkursy i aktualności
Znamy wyniki konkursu na Studenckie Projekty Badawcze

Po przeanalizowaniu wszystkich zgłoszeń i wysłuchaniu prezentacji ustnych Komisja Konkursowa pod przewodnictwem prof. dr hab. Marty Dziedzickiej-Wasylewskiej podjęła decyzję o skierowaniu do finansowania 7 spośród 19 zgłoszonych projektów studenckich.
więcej o Znamy wyniki konkursu na Studenckie Projekty Badawcze