Wstępne wyniki konkursu

Komisja pod przewodnictwem prof. Leszka Fiedora ogłosiła wyniki tegorocznej edycji wydziałowego konkursu na tzw. granty dla młodych naukowców. Konkurs został ogłoszony w marcu. Środki na realizację projektów pochodzić będą z dotacji celowej przyznawanej uczelniom co roku przez MNiSW.
więcej o Wstępne wyniki konkursu
Jagiellonian Interdisciplinary PhD Programme

Od 20 lipca do 10 września doktoranci UJ, którzy mają otwarty przewód doktorski mogą się zapisywać do interdyscyplinarnego programu JIPhDP, finansowanego ze środków Unii Europejskiej (PO WER). Celem programu jest stworzenie doktorantom warunków do poszerzania warsztatu badawczego oraz zwiększenia potencjału naukowego i zawodowego.
więcej o Jagiellonian Interdisciplinary PhD Programme
Stypendia ETIUDA dla 5 doktorantów z WBBiB

17 lipca Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki kolejnego konkursu ETIUDA skierowanego do osób, które nie posiadają jeszcze stopnia doktora a już wykazały się się sukcesami w działalności naukowej. W gronie finalistów są Paulina Marona i Piotr Konieczny z Zakładu Biochemii Ogólnej, Tomasz Klaus z Zakładu Biochemii Komórki, Katarzyna Kmiotek-Wasylewska z Zakładu Biologii Komórki oraz Mariusz Madej z Zakładu Mikrobiologii.
więcej o Stypendia ETIUDA dla 5 doktorantów z WBBiB
„Diamentowy Grant” dla studentki WBBiB

Na stronie internetowej MNiSW przedstawiona została lista zwycięzców tegorocznej edycji konkursu na „Diamentowy Grant’. Jedną z 80 nagrodzonych osób jest jest studentka WBBiB – Aleksandra Synowiec – autorka projektu pt „Identyfikacja receptora wejścia wirusa FHV-1 do komórek gospodarza”. W 7. konkursie studenci UJ zdobyli w sumie 14 grantów, najwięcej spośród wszystkich krajowych uczelni.
więcej o „Diamentowy Grant” dla studentki WBBiB
Rekrutacja na studia w toku

Do 10 lipca trwa nabór na studia magisterskie prowadzone na WBBiB. Licencjatów zachęcamy w szczególności do zwrócenia uwagi na uruchomiony w zeszłym roku nowy kierunek, tj. Bioinformatykę z biofizyką stosowaną. Szczegółowe informacje o zasadach i terminach rekrutacji są dostępne na stronie Elektronicznej Rejestracji Kandydatów (ERK).
więcej o Rekrutacja na studia w toku