Ranking naukowców w „PLOS Biology”

W sierpniu b.r. w czasopiśmie „PLOS Biology” ukazała się praca naukowców z Holandii i USA pt. A standardized citation metrics author database annotated for scientific field. Autorzy przedstawili w niej ranking stu tysięcy (a dokładniej stu pięciu tysięcy dwudziestu sześciu) najwyżej cytowanych naukowców z całego świata reprezentujących wszystkie dyscypliny naukowe.
więcej o Ranking naukowców w „PLOS Biology”
Warsztaty francusko-polskie

W dniach 15-16 listopada w ramach współpracy z Uniwersytetem w Orleanie na UJ odbywa się spotkanie robocze pt. „French-Polish Workshop in Science and Law: Innovation therapies/diagnostic tools – perspectives and problems, hopes and hypes. Interplay between education and science”.
więcej o Warsztaty francusko-polskie
Artykuł o mobilizacji komórek protoporfiryną kobaltu

Na stronie prestiżowego czasopisma „EMBO Molecular Medicine” ukazał się artykuł autorstwa naukowców z Zakładu Biotechnologii Medycznej, w którym opisany został efekt mobilizacji komórek ze szpiku kostnego do krwi przy użyciu protoporfiryny IX kobaltu (CoPP).
więcej o Artykuł o mobilizacji komórek protoporfiryną kobaltu
Podsumowanie KNOW

W „Forum Akademickim” ukazał się artykuł prof. dr. hab. Wojciecha Froncisza dotyczący wpływu programu KNOW na działalność naukową i dydaktyczną WBBiB.
więcej o Podsumowanie KNOW
Wymiana z Roswell Park Comprehensive Cancer Center

Amerykańskie centrum onkologii oferuje studentom i naukowcom z UJ programy szkoleniowe z zakresu biostatystyki, bioinformatyki, genomiki, biologii stresu komórkowego, immunologii, biologii molekularnej i komórkowej oraz farmakologii.
więcej o Wymiana z Roswell Park Comprehensive Cancer Center