Publikacja z Zakładu Biotechnologii Roślin w „Nucleic Acid Research”

Zespół dr. Wojciecha Strzałki we współpracy z naukowcami z Kyushu University zidentyfikował przy pomocy techniki SELEX sekwencję DNA (aptamer) wiążącą się do białka PCNA i hamującą aktywność polimeraz DNA typu δ oraz ε. Mechanizm blokowania replikacji DNA zależny od PCNA i aptameru anty-PCNA może być potencjalnie zastosowany w terapii przeciwnowotworowej do zahamowania podziałów komórkowych.
więcej o Publikacja z Zakładu Biotechnologii Roślin w „Nucleic Acid Research”
Konkurs na Studenckie Projekty Badawcze otwarty

Po raz dziewiąty studenci WBBiB UJ mogą się ubiegać o 10 000 zł na realizację własnego pomysłu naukowego. Zgłoszenia do konkursu na Studenckie Projekty Badawcze przyjmowane będą do 24 maja 2018 r. (czwartek) do godziny 15.00. Ustne prezentacje projektów przed Komisją Konkursową zaplanowane zostały na 28 maja.
więcej o Konkurs na Studenckie Projekty Badawcze otwarty
Wyniki 14 edycji konkursów OPUS i PRELUDIUM

15 maja zostały opublikowane wyniki najpopularniejszych konkursów NCN, czyli OPUS i PRELUDIUM. W obecnym rozdaniu pracownicy i doktoranci z WBBiB uzyskali środki na badania w wysokości 9 mln złotych.
więcej o Wyniki 14 edycji konkursów OPUS i PRELUDIUM
Dr Maja Sochalska laureatką konkursu FNP FIRST TEAM

Dr Maja Sochalska z Zakładu Mikrobiologii została laureatką 4. konkursu zorganizowanego w ramach programu FIRST TEAM (FNP) i uzyskała 2 mln złotych na realizację projektu pt. Celowe hamowanie ekspresji białek anty-apoptotycznych z rodziny Bcl-2 jako potencjalna terapia paradontozy. Analiza in vitro i in vivo
więcej o Dr Maja Sochalska laureatką konkursu FNP FIRST TEAM