2020 – rok jubileuszowy WBBiB

W ramach obchodów 50-lecia utworzenia IBM na nowo powstałej stronie internetowej prezentowana jest historia Instytutu Biologii Molekularnej oraz Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, jak również wydarzenia towarzyszące Jubileuszowi.
więcej o 2020 – rok jubileuszowy WBBiB
Grant MAESTRO

Dr hab. Ewa Zuba-Surma z Zakładu Biologii Komórki otrzyma blisko 4,5 mln złotych z programu NCN MAESTRO na badania roli pęcherzyków zewnątrzkomórkowych (EVs) z komórek macierzystych w uszkodzeniach niedokrwiennych serca.
więcej o Grant MAESTRO
Wirtualny Dzień otwarty UJ

TRADYCYJNY Dzień Otwarty UJ w Auditorium Maximum organizowany dla uczniów planujących pójść na studia, został w tym roku odwołany w ramach zapobiegania zakażeniom i rozwojowi epidemii. 20 marca odbędzie się WIRTUALNY DZIEŃ OTWARTY na głównym profilu FB UJ.
więcej o Wirtualny Dzień otwarty UJ
​Profesor Dulak przedstawicielem Polski w ESFRI

Prof. Józef Dulak, kierownik Zakładu Biotechnologii Medycznej, został powołany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na jednego z przedstawicieli Polski w Europejskim Forum Strategicznym do spraw Infrastruktur Badawczych (European Strategic Forum on Research Infrastructures, ESFRI)
więcej o ​Profesor Dulak przedstawicielem Polski w ESFRI
Granty dla młodych naukowców

Ruszył wydziałowy Konkurs na Projekty Badawcze Młodych Naukowców oraz Doktorantów WBBiB. Do 2 marca 2020 r. pracownicy WBBiB (naukowi, naukowo-dydaktyczni oraz techniczni), którzy nie przekroczyli 35. roku życia oraz doktoranci WBBiB mogą składać projekty badań i wnioski o przyznanie środków na ich sfinansowanie.
więcej o Granty dla młodych naukowców