Młoda badaczka z WBBiB nagrodzona w konkursie L’ORÉAL-UNESCO dla kobiet i nauki

Doktorantka z Zakładu Biotechnologii Medycznej, mgr Kalina Andrysiak, została laureatką 22. edycji programu organizowanego wspólnie przez firmę L’ORÉAL oraz UNESCO, którego celem jest wspieranie i promowanie osiągnięć kobiet na różnych etapach kariery naukowej.
więcej o Młoda badaczka z WBBiB nagrodzona w konkursie L’ORÉAL-UNESCO dla kobiet i nauki

WBBiB może pochwalić się realizacją ważnej inwestycji aparaturowej, jaką jest zakup mikromanipulatora komórkowego sprzężonego z mikroskopem fluorescencyjnym.
więcej o Nowość na WBBiB - mikromanipulator komórkowy sprzężony z mikroskopem fluorescencyjnym
Nowy ultraszybki tomograf EPR do mapowania tlenu in vivo

Zaplecze aparaturowe Zakładu Biofizyki i Biologii Nowotworów zostało wzbogacone o impulsowy tomograf EPR Jiva-25 firmy O2M Technologies. W sanskrycie „Jiva” oznacza życie. Urządzenie zostało zakupione z projektu NCN OPUS.
więcej o Nowy ultraszybki tomograf EPR do mapowania tlenu in vivo
​Nowa publikacja o mikropęcherzykach tlenu

W dniu 20 listopada w czasopiśmie „Free Radical Biology and Medicine” (IF 8,1) ukazał się artykuł dotyczący zastosowania wrażliwych na ultradźwięki pęcherzyków tlenu do podniesienia poziomu utlenowania w guzie nowotworowy.
więcej o ​Nowa publikacja o mikropęcherzykach tlenu
Doktorat honoris causa dla profesora Andrzeja Słomińskiego

Senat UJ przyznał profesorowi Słomińskiemu honorowe odznaczenie w uznaniu zasług dla nauki, kraju i naszej uczelni. Uroczystość nadania tytułu odbędzie się 1 grudnia 2022 r. o godzinie 12.00 w historycznej auli Collegium Maius.
więcej o Doktorat honoris causa dla profesora Andrzeja Słomińskiego