​Artykuł w „Nucleic Acids Research”

Opisanie struktury, aktywności enzymatycznej i specyficzności substratowej pierwszego białka należącego do rodziny fosfodiesteraz PglZ: naukowcy z Zakładu Mikrobiologii wraz ze współpracownikami z zagranicy scharakteryzowali białko PorX będące jednym z głównych komórkowych regulatorów wirulencji Porphyromonas gingivalis.
więcej o ​Artykuł w „Nucleic Acids Research”
Zegar biologiczny a szczepienie

Badania przeprowadzone na Royal College of Surgeons in Ireland (RCSI) pod kierunkiem prof. Annie Curtis i przy współudziale dr. inż. Mieszka Wilka z Zakładu Immunologii WBBiB dostarczają nowych informacji na temat mechanizmu stojącego za tym, jak dobowy zegar biologiczny wpływa na odpowiedź immunologiczną indukowaną szczepionką, w zależności od pory dnia.
więcej o Zegar biologiczny a szczepienie
Nowe granty

W dniu 6 grudnia na stronie NCN zostały opublikowane wyniki konkursów OPUS 23, PRELUDIUM 21 oraz POLONEZ BIS 2. Wśród laureatów konkursów jest 8 badaczy reprezentujących WBBiB.
więcej o Nowe granty
Nagroda Miasta Krakowa dla dr Pauliny Marony

Nagrody Miasta Krakowa przyznawane są w dziedzinie kultury i sztuki, nauki i techniki oraz sportu a także za prace dyplomowe. Dr Marona otrzymała nagrodę za pracę doktorską pt. Rola białka MCPIP1 w procesach wzrostu, unaczynienia i progresji nowotworowej jasnokomórkowego raka nerki.
więcej o Nagroda Miasta Krakowa dla dr Pauliny Marony
Młoda badaczka z WBBiB nagrodzona w konkursie L’ORÉAL-UNESCO dla kobiet i nauki

Doktorantka z Zakładu Biotechnologii Medycznej, mgr Kalina Andrysiak, została laureatką 22. edycji programu organizowanego wspólnie przez firmę L’ORÉAL oraz UNESCO, którego celem jest wspieranie i promowanie osiągnięć kobiet na różnych etapach kariery naukowej.
więcej o Młoda badaczka z WBBiB nagrodzona w konkursie L’ORÉAL-UNESCO dla kobiet i nauki