Młoda badaczka z WBBiB nagrodzona w konkursie L’ORÉAL-UNESCO dla kobiet i nauki

Doktorantka z Zakładu Biotechnologii Medycznej, mgr Kalina Andrysiak, została laureatką 22. edycji programu organizowanego wspólnie przez firmę L’ORÉAL oraz UNESCO, którego celem jest wspieranie i promowanie osiągnięć kobiet na różnych etapach kariery naukowej.

Mgr Andrysiak zdobyła jedno z dwóch stypendium przyznawanych corocznie w kategorii doktoranckiej. Projekt naukowy realizowany przez mgr Andrysiak nosi tytuł „Badanie molekularnych mechanizmów kardiomiopatii u pacjentów z dystrofią mięśniową Duchenne’a”.

Uroczyste wręczenie nagród laureatkom konkursu odbyło się 30 listopada w Warszawie, w trakcie konferencji naukowej zorganizowanej z okazji 200 rocznicy urodzin Ludwika Pasteura.

Więcej informacji o programie L’ORÉAL-UNESCO dla kobiet i nauki jest dostępne pod adresem: https://www.lorealdlakobietinauki.pl/1981-2/