Przejdź do głównej treści

AKTUALNOŚCI Z ROKU 2019

Nagroda w konkursie FameLab

Nagroda w konkursie FameLab

23.05.2019
Dr Paweł Jedynak z Zakładu Biochemii i Fizjologii Roślin został jednym z trzech zwycięzców tegorocznej, 8. edycji konkursu dla naukowców FameLab. Finał konkursu odbył się w piątek w Warszawie.
więcej o Nagroda w konkursie FameLab
Studenckie Projekty Badawcze - harmonogram prezentacji

Studenckie Projekty Badawcze - harmonogram prezentacji

23.05.2019
W poniedziałek, 27 maja, w godz. od 9.15 do 11.45 studenci WBBiB będą prezentować swoje Projekty Badawcze przed komisją. W tym roku do konkursu SPB zgłosiło się 10 zespołów.
więcej o Studenckie Projekty Badawcze - harmonogram prezentacji
Wyniki Konkursów NCN

Wyniki Konkursów NCN

21.05.2019
Jedenaścioro badaczy z WBBiB – samodzielnych pracowników, młodych naukowców i doktorantów – uzyskało środki na realizację projektów w ramach rozstrzygniętych właśnie konkursów OPUS, SONATA i PRELUDIUM. Kolejne dwie osoby zdobyły w tym roku granty w konkursie MINIATURA.
więcej o Wyniki Konkursów NCN
Piknik pod Dębem

Piknik pod Dębem

20.05.2019
W dniu 31 maja br. Dziekan WBBiB zaprasza całą społeczność akademicką Wydziału – pracowników, doktorantów i studentów – na „Piknik pod Dębem”. W programie wydarzenia nie zabraknie stałych punktów, takich jak występ chóru oraz aukcja roślin. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14.00.
więcej o Piknik pod Dębem
Doktorantki z WBBiB współautorkami istotnej pracy na temat wirusa Zika

Doktorantki z WBBiB współautorkami istotnej pracy na temat wirusa Zika

15.05.2019
W czasopiśmie „Cell Communication and Signalling” ukazała się praca pt. „Zika virus: mapping and reprogramming the entry”, w której wyjaśniony został mechanizm wnikania wirusa Zika do komórek gospodarza. Współautorkami artykułu są mgr Katarzyna Owczarek i mgr Yuliya Chykunova.
więcej o Doktorantki z WBBiB współautorkami istotnej pracy na temat wirusa Zika
Akcja Fascynujący Świat Roślin na UJ

Akcja Fascynujący Świat Roślin na UJ

15.04.2019
17 maja 2019 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim w ramach międzynarodowej akcji pod nazwą Fascynujący Świat Roślin (ang. Fascination of Plants Day) odbywać się będą warsztaty, wycieczki i pokazy dla zainteresowanych uczniów, klas, szkół. Rejestracja (obowiązkowa) na poszczególne wydarzenia jest możliwa za pośrednictwem strony http://www.plantday.com.pl
więcej o Akcja Fascynujący Świat Roślin na UJ
Wizyta prof. Agaty Exner

Wizyta prof. Agaty Exner

15.04.2019
W drugim tygodniu kwietnia gościem WBBiB jest prof. Agata Exner z USA, specjalistka od obrazowania USG oraz wykorzystania ultrasonografii w terapiach różnego rodzaju. Pani Profesor przyjechała do Polski staraniem Zakładu Biofizyki w ramach programu ZintegrUJ.
więcej o Wizyta prof. Agaty Exner
Czuła metoda detekcji pęknięć DNA opracowana na WBBiB

Czuła metoda detekcji pęknięć DNA opracowana na WBBiB

10.04.2019
Przy okazji badania mechanizmów naprawy uszkodzeń DNA grupa z Zakładu Biofizyki Komórki wynalazła czułą i relatywnie prostą metodę, która może być wykorzystana do testowania leków cytotoksycznych oraz w badaniach niepłodności.
więcej o Czuła metoda detekcji pęknięć DNA opracowana na WBBiB
Konkurs na STUDENCKIE PROJEKTY BADAWCZE

Konkurs na STUDENCKIE PROJEKTY BADAWCZE

08.04.2019
Rusza dziesiąta edycja konkursu na STUDENCKIE PROJEKTY BADAWCZE. Studenci WBBiB UJ mogą się ubiegać o 10 000 zł na realizację własnego pomysłu naukowego. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 20 maja 2019 r. (poniedziałek). Ustne prezentacje projektów przed Komisją Konkursową zaplanowane zostały na 27 maja.
więcej o Konkurs na STUDENCKIE PROJEKTY BADAWCZE
Studencka konferencja GENOMICA

Studencka konferencja GENOMICA

02.04.2019
W najbliższy weekend (5-7 kwietnia 2019) studenci z koła „Mygen” zapraszają na "Genomikę", czyli ogólnopolską konferencję dla młodych naukowców poświęconą genetyce. Odbywające się już po raz piąty wydarzenie z roku na rok nabiera renomy i gromadzi coraz więcej uczestników.
więcej o Studencka konferencja GENOMICA