AKTUALNOŚCI Z ROKU 2019

Artykuł o mobilizacji komórek protoporfiryną kobaltu

14.11.2019
Na stronie prestiżowego czasopisma „EMBO Molecular Medicine” ukazał się artykuł autorstwa naukowców z Zakładu Biotechnologii Medycznej, w którym opisany został efekt mobilizacji komórek ze szpiku kostnego do krwi przy użyciu protoporfiryny IX kobaltu (CoPP).
więcej o Artykuł o mobilizacji komórek protoporfiryną kobaltu
Podsumowanie KNOW

04.11.2019
W „Forum Akademickim” ukazał się artykuł prof. dr. hab. Wojciecha Froncisza dotyczący wpływu programu KNOW na działalność naukową i dydaktyczną WBBiB.
więcej o Podsumowanie KNOW
Wymiana z Roswell Park Comprehensive Cancer Center

22.10.2019
Amerykańskie centrum onkologii oferuje studentom i naukowcom z UJ programy szkoleniowe z zakresu biostatystyki, bioinformatyki, genomiki, biologii stresu komórkowego, immunologii, biologii molekularnej i komórkowej oraz farmakologii.
więcej o Wymiana z Roswell Park Comprehensive Cancer Center
Nagroda PTBioch dla dr. Łukasza Bujnowicza

21.10.2019
16 października br. dr Łukasz Bujnowicz z Zakładu Biofizyki Molekularnej odebrał nagrodę im. Witolda Drabikowskiego przyznawaną przez Polskie Towarzystwo Biochemiczne.
więcej o Nagroda PTBioch dla dr. Łukasza Bujnowicza
​Nagroda L’Oréal dla mgr Pauliny Marony

11.10.2019
10 października w Forcie Sokolnickiego w Warszawie Paulina Marona z Zakładu Biochemii Ogólnej odebrała nagrodę – stypendium naukowe dla doktorantek L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki.
więcej o ​Nagroda L’Oréal dla mgr Pauliny Marony
​Nagroda Nobla w dziedzinie medycyny

07.10.2019
W roku 2019 Komitet Noblowski przyznał nagrodę za odkrycie mechanizmów molekularnych, które umożliwiają regulowanie aktywności genów w odpowiedzi na zmieniające się stężenie tlenu. O skomentowanie tego wydarzania dla radia RMF24 poproszona została dr hab. Martyny Elas.
więcej o ​Nagroda Nobla w dziedzinie medycyny
XI Międzynarodowe Warsztaty pt. EPR in Biology and Medicine

07.10.2019
Po raz kolejny, w Krakowie, w dniach od 6 do 10 października, odbywać się będzie konferencja poświęcona EPR, której współorganizatorem jest Zakład Biofizyki.
więcej o XI Międzynarodowe Warsztaty pt. EPR in Biology and Medicine
Wymiana akademicka

04.10.2019
Dr Šárka Jelinkowa z Czech oraz dr Nada Tokodi z Serbii przez najbliższe dwa lata prowadzić będą badania na WBBiB dzięki stypendium z NAWA.
więcej o Wymiana akademicka
Rada Dyscypliny Nauki Biologiczne

01.10.2019
​Prof. dr hab. Andrzej Kozik, kierownik Zakładu Biochemii Analitycznej, został wybrany na przewodniczącego Rady Dyscypliny Nauki Biologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim na lata 2019-2020.
więcej o Rada Dyscypliny Nauki Biologiczne
​Otwarcie wystawy o prof. Szybalskim

30.09.2019
Od 2 października, w holu głównym przy Gronostajowej 7 oglądać można wystawę pt. Wacław Szybalski o Lwowie, genach, istocie życia i noblistach. Wystawa została sprowadzona do Krakowa z inicjatywy prof. Józefa Dulaka z Zakładu Biotechnologii Medycznej.
więcej o ​Otwarcie wystawy o prof. Szybalskim