AKTUALNOŚCI Z ROKU 2019

Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 na WBBiB

30.09.2019
2 października 2019 r. o godz. 10.00 na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 oraz zaprzysiężenie nowo przyjętych studentów.
więcej o Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 na WBBiB
Grant Fundacji DKMS dla dr Agaty Szade z Zakładu Biotechnologii Medycznej

20.09.2019
Dr Agata Szade została laureatką I edycji konkursu o Grant Naukowy Fundacji DKMS dla młodych naukowców. Celem badań, które poprowadzi dr Szade, jest znalezienie sposobu na pozyskiwanie większej ilości krwiotwórczych komórek macierzystych od dawców.
więcej o Grant Fundacji DKMS dla dr Agaty Szade z Zakładu Biotechnologii Medycznej
​Melatonina wpływa na pigmentację komórek

20.09.2019
W prestiżowym czasopiśmie Journal of Pineal Research opublikowany został artykuł wskazujący na udział melatoniny w procesie pigmentacji komórek. Współautorami artykułu są dr Michał Sarna oraz mgr Krystian Mokrzyński z Zakładu Biofizyki WBBiB.
więcej o ​Melatonina wpływa na pigmentację komórek
Małopolska Noc Naukowców

18.09.2019
W piątek, 27 września Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii otwiera swoje podwoje dla publiczności. W ramach Małopolskiej Nocy Naukowców na Wydziale odbywać się będą zajęcia dla dzieci i młodzieży. Na wszystkie wydarzenia obowiązuje rejestracja.
więcej o Małopolska Noc Naukowców
Własność intelektualna w pigułce

18.09.2019
Własność intelektualna w pigułce – szkolenie dla pracowników, doktorantów i studentów zorganizowane przez CTT CITTRU na zamówienie WBBiB. Całodniowe zajęcia dla odbędą się 24 października 2019 r. Obowiązują zapisy. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 października.
więcej o Własność intelektualna w pigułce
Publikacja w „Redox Biology”

12.09.2019
W prestiżowym czasopiśmie „Redox Biology” ukazał się artykuł na temat roli białka Keap1 w modyfikacji potranslacyjnej białek, którego autorami są pracownicy i doktoranci z Zakładu Biotechnologii Medycznej WBBiB.
więcej o Publikacja w „Redox Biology”
Odszedł prof. Juliusz Pryjma

04.09.2019
​Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w poniedziałek, 2 września 2019 r. w wieku 75 lat zmarł prof. Juliusz Pryjma, wieloletni Kierownik Zakładu Immunologii WBBiB UJ. Pogrzeb Profesora odbędzie się w czwartek, 12 września na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. O godz. 11.00 w Kaplicy cmentarnej odprawiona zostanie msza św.
więcej o Odszedł prof. Juliusz Pryjma
Finalne wyniki konkursu BMN 2019

21.08.2019
Przewodniczący Wydziałowej Komisji podał do wiadomości ostateczne wyniki konkursu na Projekty Badawcze Młodych Naukowców oraz Uczestników Studiów Doktoranckich.
więcej o Finalne wyniki konkursu BMN 2019
Trwa rekrutacja na studia I i II stopnia prowadzone na WBBiB

30.07.2019
W ramach dodatkowych naborów nadal można się rekrutować na trzyletnie studia licencjackie na kierunki: Biochemia, Biofizyka molekularna i komórkowa, Bioinformatyka, oraz na dwuletnie studia magisterskie na kierunki: Biochemia, Biotechnologia molekularna i Bioinformatyka. Ponadto, trwa rekrutacja na płatne dwuletnie studia magisterskie w języku angielskim – Molecular Biotechnology.
więcej o Trwa rekrutacja na studia I i II stopnia prowadzone na WBBiB
„Diamentowe Granty ”dla studentów WBBiB

12.07.2019
W Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozstrzygnięty został 8. konkurs na „Diamentowy Grant”. W gronie zwycięzców znaleźli się Maciej Pudełek – student Biochemii, oraz Adrianna Musiał – studentka Biotechnologii molekularnej.
więcej o „Diamentowe Granty ”dla studentów WBBiB