Konkurs na STUDENCKIE PROJEKTY BADAWCZE

Rusza dziesiąta edycja konkursu na STUDENCKIE PROJEKTY BADAWCZE. Studenci WBBiB UJ mogą się ubiegać o 10 000 zł na realizację własnego pomysłu naukowego. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 20 maja 2019 r. (poniedziałek). Ustne prezentacje projektów przed Komisją Konkursową zaplanowane zostały na 27 maja.

Wzorem minionych lat Dziekan WBBiB, prof dr hab. Zbigniew Madeja ogłasza konkurs na Studenckie Projekty Badawcze. Celem konkursu jest rozwijanie pasji badawczej oraz umiejętności współpracy wśród studentów Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii. Zespoły złożone z przedstawicieli co najmniej dwóch różnych kierunków studiów prowadzonych na WBBiB mogą się ubiegać o 10 000 zł na realizację własnego pomysłu naukowego.

Szczegółowe warunki Konkursu na Studenckie Projekty Badawcze są ujęte w Regulaminie dostępnym TUTAJ. Przed przystąpieniem do konkursu należy się bezwzględnie zapoznać z w/w Regulaminem. Poniżej zamieszczamy harmonogram tegorocznej edycji Konkursu.

Do 20 maja 2019 r. student będący koordynatorem projektu powinien przesłać drogą elektroniczną na adres Przewodniczącej Komisji Konkursowej (marta.dziedzicka-wasylewska@uj.edu.pl)

• Wniosek (formularz należy pobrać TUTAJ) oraz
  • Opis Projektu w formacie PDF.

Tytuł e-maila powinien zawierać następujące elementy: projekty studenckie_nazwisko studenta-koordynatora. W tym samym terminie należy złożyć Opis Projektu w formie papierowej w Sekretariacie ds. studenckich.

Opis Projektu (maksymalnie 5 stron maszynopisu, objętość do 5 MB) powinien zawierać: a) tytuł, b) jasno sprecyzowany cel badawczy, c) opis uzasadnionych merytorycznie zadań badawczych, d) skład zespołu badawczego oraz zakres odpowiedzialności badawczych poszczególnych członków zespołu, e) kosztorys, f) uzasadnienie planowanych zakupów, g) wskazanie planowanego sposobu wykorzystania/prezentacji uzyskanych wyników. Opis Projektu złożony w Sekretariacie powinien być zaakceptowany i podpisany przez wszystkich potencjalnych wykonawców, przez opiekuna naukowego projektu oraz kierownika Zakładu/Pracowni, w którym/ej realizowany będzie projekt.

Ustne prezentacje projektów przed Komisją Konkursową zaplanowane zostały na 27 maja 2019 r.  Odbywać się one będą od godz. 9.00 w Sali konferencyjnej 1.1.9 (D.215, II piętro, obok pokoju Dziekana WBBiB). Szczegołowy harmonogram prezentacji zostanie przekazany do wiadomości studentów w terminie późniejszym. Maksymalny czas wystąpienia (prezentacji) to 10 minut

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po wysłuchaniu prezentacji, nie później niż 30 maja 2019 r. Okres realizacji projektów wynosi 10 miesięcy, od 1 czerwca 2019 do 31 marca 2020 roku. Po zakończeniu działania zespoły zobowiązane są: i) do 15 kwietnia 2020 r. przedstawić rozliczenie finansowe projektu zawierające zestawienie wszystkich wydatków wraz uzasadnieniem oraz kopie faktur, ii) do 30 kwietnia 2020 r. przedstawić raport (rozliczenie merytoryczne projektu zawierające opis i dyskusję uzyskanych wyników) lub manuskrypt publikacji.

SKŁAD KOMISJI KONKURSOWEJ W ROKU 2019:

• prof. dr hab. Marta Dziedzicka-Wasylewska – przewodnicząca
  • dr hab. Dariusz Dziga