Cykl wykładów profesora Newby'ego

W maju na zaproszenie Zakładu Biotechnologii Medycznej z gościnną wizytą przebywać będzie na WBBiB prof. Andrew Newby z Uniwersytetu w Bristolu, specjalista w dziedzinie biologii naczyń krwionośnych. W dniach od 8 do 17 maja profesor Newby wygłosi serię wykładów pod wspólnym tytułem „Choroby układu krążenia: nowe strategie badawcze i kliniczne”.
więcej o Cykl wykładów profesora Newby'ego
Wykład prof. Helmuta Siesa

W najbliższy piątek, 13 kwietnia o godz. 12.00 prof. Helmut Sies z Uniwersytetu Heinricha Heinego w Düsseldorfie, światowy autorytet w dziedzinie stresu oksydacyjnego, wygłosi na WBBiB wykład pt. „Towards understanding hydrogen peroxide in redox biology”.
więcej o Wykład prof. Helmuta Siesa
Publikacja z Zakładu Biotechnologii Roślin w „Nucleic Acid Research”

Zespół dr. Wojciecha Strzałki we współpracy z naukowcami z Kyushu University zidentyfikował przy pomocy techniki SELEX sekwencję DNA (aptamer) wiążącą się do białka PCNA i hamującą aktywność polimeraz DNA typu δ oraz ε. Mechanizm blokowania replikacji DNA zależny od PCNA i aptameru anty-PCNA może być potencjalnie zastosowany w terapii przeciwnowotworowej do zahamowania podziałów komórkowych.
więcej o Publikacja z Zakładu Biotechnologii Roślin w „Nucleic Acid Research”
Konkurs na Studenckie Projekty Badawcze otwarty

Po raz dziewiąty studenci WBBiB UJ mogą się ubiegać o 10 000 zł na realizację własnego pomysłu naukowego. Zgłoszenia do konkursu na Studenckie Projekty Badawcze przyjmowane będą do 24 maja 2018 r. (czwartek) do godziny 15.00. Ustne prezentacje projektów przed Komisją Konkursową zaplanowane zostały na 28 maja.
więcej o Konkurs na Studenckie Projekty Badawcze otwarty
Wyniki 14 edycji konkursów OPUS i PRELUDIUM

15 maja zostały opublikowane wyniki najpopularniejszych konkursów NCN, czyli OPUS i PRELUDIUM. W obecnym rozdaniu pracownicy i doktoranci z WBBiB uzyskali środki na badania w wysokości 9 mln złotych.
więcej o Wyniki 14 edycji konkursów OPUS i PRELUDIUM