Nowi laureaci konkursu MINIATURA 2

Dr inż. Anna Hebda z Zakładu Biotechnologii Roślin oraz dr Mirosław Zarębski z Zakładu Biofizyki Komórki zostali laureatami kolejnej edycji konkursu MINIATURA 2 i uzyskali z NCN środki na badania pilotażowe.
więcej o Nowi laureaci konkursu MINIATURA 2
Wykłady dla licealistów z cyklu NA POGRANICZU BIOLOGII, CHEMII I FIZYKI

5 lutego ruszyła kolejna edycja wykładów prowadzonych przez naukowców z WBBiB na zamówienie Krakowskiego Młodzieżowego Towarzystwa Przyjaciół Nauk i Sztuk. W tym roku prelekcje poświęcone są: związkom między biologią i fizyką, produktom inżynierii tkankowej, barwnikom biologicznym oraz paradontozie.
więcej o Wykłady dla licealistów z cyklu NA POGRANICZU BIOLOGII, CHEMII I FIZYKI
Naukowcy z WBBiB współautorami artykułu w Science Advances

W Science Adavances ukazała się praca, na temat udziału bakterii Porphyromonas gingivalis w chorobie Alzheimara oraz możliwości wykorzystania inhibitorów gingipain w terapii tego neurodegeneracyjnego schorzenia. Współautorami publikacji są pracownicy Zakładu Mikrobiologii WBBiB UJ.
więcej o Naukowcy z WBBiB współautorami artykułu w Science Advances
Pożegnanie studenta bioinformatyki

Z bólem informujemy, że student I roku bioinformatyki z biofizyką stosowaną, Vladyslav Hubar, nie żyje. Pochodził z Ukrainy. W marcu ukończyłby 22 lata. Był dobrym studentem i dobrym kolegą.
więcej o Pożegnanie studenta bioinformatyki
Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Dwanaścioro studentek i studentów z WBBiB otrzymało stypendia MNiSW. W gronie nagrodzonych są dwie osoby ze studiów I stopnia (kierunek Biochemia) oraz 10 osób ze studiów II stopnia (z kierunków Biochemia oraz Biotechnologia molekularna).
więcej o Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego