Stypendia MNiSW za osiągnięcia naukowe

Sześcioro badaczy z WBBiB – doktorzy P. Ferdek, A. Kamiński, W. Nowak, M. Sarna. A. Szade i K. Szade – zostało laureatami 12. edycji konkursu o stypendia dla wybitnych młodych naukowców przyznawane na okres 3 lat przez MNiSW.
więcej o Stypendia MNiSW za osiągnięcia naukowe
Portrety Polskiej Medycyny

Dziennikarze „Rynku Zdrowia” docenili zasługi dr hab. Justyny Drukały z Zakładu Biologii Komórki w zastosowaniu inżynierii tkankowej do leczenia oparzeń i przyznali jej wyróżnienie pod nazwą Portret Polskiej Medycyny. Ta symboliczna nagroda przyznawana jest od trzynastu lat menedżerom placówek medycznych, lekarzom, naukowcom oraz osobom w różny sposób wspierającym chorych i rynek zdrowia.
więcej o Portrety Polskiej Medycyny
Umowa z Roswell Park Comprehensive Cancer Center

30 października 2018 r. władze UJ podpisały umowę o współpracy z Roswell Park Comprehensive Cancer Center, prestiżowym ośrodkiem badań przeciwnowotworowych w USA. W tę współpracę, obok Collegium Medicum, będzie również silnie zaangażowany Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii.
więcej o Umowa z Roswell Park Comprehensive Cancer Center
Zakładanie i rozwijanie firmy life science

W dniach od 24 listopada do 4 grudnia na WBBiB odbędzie się szkolenie skierowane do pracowników i doktorantów na temat tworzenia i rozwijania firmy w branży life science. Organizatorem szkolenia jest CITTRU. Zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną do 23 listopada 2018.
więcej o Zakładanie i rozwijanie firmy life science
Badania nad okrzemkami

Dr Monika Bojko z Zakładu Biochemii i Fizjologii Roślin zdobyła dwie nagrody na międzynarodowych konferencjach w Kopenhadze i Madrycie. Doceniony komunikat i publikacja nosiły tytuły: „The role of diadinoxanthin de-epoxidation in thermal stabilization of diatom thylakoid membranes” oraz „Acclimatization of diatom Phaeodactylum tricornutum to long-term environmental temperature and light intensity changes”
więcej o Badania nad okrzemkami