Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 na WBBiB

2 października 2019 r. o godz. 10.00 na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 oraz zaprzysiężenie nowo przyjętych studentów.
więcej o Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 na WBBiB
Grant Fundacji DKMS dla dr Agaty Szade z Zakładu Biotechnologii Medycznej

Dr Agata Szade została laureatką I edycji konkursu o Grant Naukowy Fundacji DKMS dla młodych naukowców. Celem badań, które poprowadzi dr Szade, jest znalezienie sposobu na pozyskiwanie większej ilości krwiotwórczych komórek macierzystych od dawców.
więcej o Grant Fundacji DKMS dla dr Agaty Szade z Zakładu Biotechnologii Medycznej
​Melatonina wpływa na pigmentację komórek

W prestiżowym czasopiśmie Journal of Pineal Research opublikowany został artykuł wskazujący na udział melatoniny w procesie pigmentacji komórek. Współautorami artykułu są dr Michał Sarna oraz mgr Krystian Mokrzyński z Zakładu Biofizyki WBBiB.
więcej o ​Melatonina wpływa na pigmentację komórek
Małopolska Noc Naukowców

W piątek, 27 września Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii otwiera swoje podwoje dla publiczności. W ramach Małopolskiej Nocy Naukowców na Wydziale odbywać się będą zajęcia dla dzieci i młodzieży. Na wszystkie wydarzenia obowiązuje rejestracja.
więcej o Małopolska Noc Naukowców
Własność intelektualna w pigułce

Własność intelektualna w pigułce – szkolenie dla pracowników, doktorantów i studentów zorganizowane przez CTT CITTRU na zamówienie WBBiB. Całodniowe zajęcia dla odbędą się 24 października 2019 r. Obowiązują zapisy. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 października.
więcej o Własność intelektualna w pigułce