Akcja Fascynujący Świat Roślin na UJ

17 maja 2019 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim w ramach międzynarodowej akcji pod nazwą Fascynujący Świat Roślin (ang. Fascination of Plants Day) odbywać się będą warsztaty, wycieczki i pokazy dla zainteresowanych uczniów, klas, szkół. Rejestracja (obowiązkowa) na poszczególne wydarzenia jest możliwa za pośrednictwem strony http://www.plantday.com.pl
więcej o Akcja Fascynujący Świat Roślin na UJ
Wizyta prof. Agaty Exner

W drugim tygodniu kwietnia gościem WBBiB jest prof. Agata Exner z USA, specjalistka od obrazowania USG oraz wykorzystania ultrasonografii w terapiach różnego rodzaju. Pani Profesor przyjechała do Polski staraniem Zakładu Biofizyki w ramach programu ZintegrUJ.
więcej o Wizyta prof. Agaty Exner
Czuła metoda detekcji pęknięć DNA opracowana na WBBiB

Przy okazji badania mechanizmów naprawy uszkodzeń DNA grupa z Zakładu Biofizyki Komórki wynalazła czułą i relatywnie prostą metodę, która może być wykorzystana do testowania leków cytotoksycznych oraz w badaniach niepłodności.
więcej o Czuła metoda detekcji pęknięć DNA opracowana na WBBiB
Konkurs na STUDENCKIE PROJEKTY BADAWCZE

Rusza dziesiąta edycja konkursu na STUDENCKIE PROJEKTY BADAWCZE. Studenci WBBiB UJ mogą się ubiegać o 10 000 zł na realizację własnego pomysłu naukowego. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 20 maja 2019 r. (poniedziałek). Ustne prezentacje projektów przed Komisją Konkursową zaplanowane zostały na 27 maja.
więcej o Konkurs na STUDENCKIE PROJEKTY BADAWCZE
Studencka konferencja GENOMICA

W najbliższy weekend (5-7 kwietnia 2019) studenci z koła „Mygen” zapraszają na "Genomikę", czyli ogólnopolską konferencję dla młodych naukowców poświęconą genetyce. Odbywające się już po raz piąty wydarzenie z roku na rok nabiera renomy i gromadzi coraz więcej uczestników.
więcej o Studencka konferencja GENOMICA