AKTUALNOŚCI Z ROKU 2018

Nagrody za najlepsze prezentacje plakatowe w czasie IVBM2018

Dr Anna Grochot-Przęczek oraz dr Neli Kachamakova-Trojanowska otrzymały nagrody za najlepsze plakaty (travel and poster award) w czasie konferencji pt. International Vascular Biology Meeting 2018, która odbyła się w Finlandii w dniach 3-7 czerwca.
więcej o Nagrody za najlepsze prezentacje plakatowe w czasie IVBM2018
Piknik pod dębem – konkursy i aktualności

Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników i studentów WBBiB na „Piknik pod dębem”! Przypominamy, że tegoroczny spotkanie odbędzie się już w najbliższy piątek, 8 czerwca, pod hasłem „Zdrowo czy nie zdrowo, ale na sportowo”. Miejsce to samo co zwykle – czyli taras kawiarni 4mat. Start o godzinie 14.00.
więcej o Piknik pod dębem – konkursy i aktualności
Znamy wyniki konkursu na Studenckie Projekty Badawcze

Po przeanalizowaniu wszystkich zgłoszeń i wysłuchaniu prezentacji ustnych Komisja Konkursowa pod przewodnictwem prof. dr hab. Marty Dziedzickiej-Wasylewskiej podjęła decyzję o skierowaniu do finansowania 7 spośród 19 zgłoszonych projektów studenckich.
więcej o Znamy wyniki konkursu na Studenckie Projekty Badawcze
Biotechnologia nr 1 na uniwersytecie nr 1 w Polsce

Studia z biotechnologii prowadzone na WBBiB zajęły piąty raz z rzędu pierwsze miejsce w Rankingu Kierunków opracowanym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Wiadomość została opublikowana równolegle z wynikiem Rankingu Szkół Wyższych, w którym Uniwersytet Jagielloński zajął pierwsze miejsce ex aequo z Uniwersytetem Warszawskim.
więcej o Biotechnologia nr 1 na uniwersytecie nr 1 w Polsce
Wizytacja PKA: ocena studiów I i II stopnia z biochemii

W dniach 4-5 czerwca z wizytą na WBBiB przebywać będą przedstawiciele Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA), którzy przeprowadzą ocenę programową studiów I i II stopnia na kierunku BIOCHEMIA. W ramach wizytacji odbędą się hospitacje, przeglądy dokumentacji oraz spotkania z nauczycielami akademickimi i studentami.
więcej o Wizytacja PKA: ocena studiów I i II stopnia z biochemii
Harmonogram prezentacji Studenckich Projektów Badawczych

28 maja w sali nr 1.01.14 (II piętro) odbędą się prezentacje projektów zgłoszonych do tegorocznego konkursu na Studenckie Projekty Badawcze. Komisja Konkursowa pod przewodnictwem prof. Marty Dziedzickiej-Wasylewskiej oceniać będzie plany badawcze młodych Zespołów w godzinach od 9:45 do 14:30.
więcej o Harmonogram prezentacji Studenckich Projektów Badawczych
Stypendia START dla trójki młodych naukowców z WBBiB

Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej ogłosiła wyniki kolejnej edycji konkursu na stypendium START przyznawane najzdolniejszym, młodym polskim naukowcom. W gronie 100 tegorocznych laureatów są mgr Paulina Marona, mgr Łukasz Bujnowicz oraz dr Michał Gabruk.
więcej o Stypendia START dla trójki młodych naukowców z WBBiB
Wykład prof. Davida Brydera

We wtorek, 5 czerwca, będziemy gościć na WBBiB profesora Davida Brydera z Uniwersytetu w Lund w Szwecji, który o godzinie 11.00 w sali P1.0.1. przedstawi wykład pt. „Hematopoietic stem and progenitor hierarchies in health and disease”. Profesor Bryder przyjechał do Krakowa na zaproszenie Zakładu Biotechnologii Medycznej oraz Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Biologii Komórki.
więcej o Wykład prof. Davida Brydera
Wykład profesora Egelmana

W poniedziałek, 21 maja, o godzinie 12.00 w sali D107 profesor Edward Egelman z Uniwersytetu Wirgini w Stanach Zjednoczonych wygłosi wykład pt. Cryo-EM of Helical Protein and Nucleoprotein Polymers at Near-Atomic Resolution.
więcej o Wykład profesora Egelmana
Cykl wykładów profesora Joachimiaka

W dniach od 14 do 18 maja 2018 r. na WBBiB z gościnną wizytą przebywać będzie profesor Andrzej Joachimiak z Uniwersytetu w Chicago, ekspert w dziedzinie biologii strukturalnej oraz krystalografii rentgenowskiej wykorzystującej promieniowanie synchrotronowe. W trakcie pobytu w Krakowie profesor wygłosi serię wykładów poświęconych badaniu funkcji i struktury białek.
więcej o Cykl wykładów profesora Joachimiaka