Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

AKTUALNOŚCI Z ROKU 2018

Wyniki 5. konkursu FIRST TEAM

Wyniki 5. konkursu FIRST TEAM

Dr Aleksander Grabiec z Zakładu Mikrobiologii został finalistą konkursu FIRST TEAM zorganizowanego przez FNP i uzyskał blisko 2 mln zł na stworzenie własnego zespołu badawczego i realizację projektu dotyczącego roli metylacji DNA w rozwoju paradontozy.
więcej o Wyniki 5. konkursu FIRST TEAM
Trwa rekrutacja na studia

Trwa rekrutacja na studia

Nadal można się ubiegać o przyjęcie na niemal wszystkie kierunki studiów prowadzonych na WBBiB. Elektroniczna rejestracja kandydatów na studia I stopnia jest możliwa do 11 września. Zgłoszenia na studia II stopnia przyjmowane będą do 5 września. Szczegółowe informacje na temat zasad, kryteriów formalnych, wymaganych dokumentów i harmonogramu rekrutacji są dostępne na stronie systemu ERK.
więcej o Trwa rekrutacja na studia
Patent z Zakładu Biotechnologii Medycznej

Patent z Zakładu Biotechnologii Medycznej

Czwórka naukowców z Zakładu Biotechnologii Medycznej: dr Agata Szade, dr Krzysztof Szade oraz prof. Alicja Józkowicz i prof. Józef Dulak, jest autorami patentu przyznanego w lipcu przez UPSO (United States Patent and Trademark Office). Wynalazek może być wykorzystany m.in. w terapii neutropenii oraz do pozyskiwania hematopoetycznych komórek macierzystych
więcej o Patent z Zakładu Biotechnologii Medycznej
Wstępne wyniki konkursu

Wstępne wyniki konkursu

Komisja pod przewodnictwem prof. Leszka Fiedora ogłosiła wyniki tegorocznej edycji wydziałowego konkursu na tzw. granty dla młodych naukowców. Konkurs został ogłoszony w marcu. Środki na realizację projektów pochodzić będą z dotacji celowej przyznawanej uczelniom co roku przez MNiSW.
więcej o Wstępne wyniki konkursu
Jagiellonian Interdisciplinary PhD Programme

Jagiellonian Interdisciplinary PhD Programme

Od 20 lipca do 10 września doktoranci UJ, którzy mają otwarty przewód doktorski mogą się zapisywać do interdyscyplinarnego programu JIPhDP, finansowanego ze środków Unii Europejskiej (PO WER). Celem programu jest stworzenie doktorantom warunków do poszerzania warsztatu badawczego oraz zwiększenia potencjału naukowego i zawodowego.
więcej o Jagiellonian Interdisciplinary PhD Programme
Stypendia ETIUDA dla 5 doktorantów z WBBiB

Stypendia ETIUDA dla 5 doktorantów z WBBiB

17 lipca Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki kolejnego konkursu ETIUDA skierowanego do osób, które nie posiadają jeszcze stopnia doktora a już wykazały się się sukcesami w działalności naukowej. W gronie finalistów są Paulina Marona i Piotr Konieczny z Zakładu Biochemii Ogólnej, Tomasz Klaus z Zakładu Biochemii Komórki, Katarzyna Kmiotek-Wasylewska z Zakładu Biologii Komórki oraz Mariusz Madej z Zakładu Mikrobiologii.
więcej o Stypendia ETIUDA dla 5 doktorantów z WBBiB
„Diamentowy Grant” dla studentki WBBiB

„Diamentowy Grant” dla studentki WBBiB

Na stronie internetowej MNiSW przedstawiona została lista zwycięzców tegorocznej edycji konkursu na „Diamentowy Grant’. Jedną z 80 nagrodzonych osób jest jest studentka WBBiB – Aleksandra Synowiec – autorka projektu pt „Identyfikacja receptora wejścia wirusa FHV-1 do komórek gospodarza”. W 7. konkursie studenci UJ zdobyli w sumie 14 grantów, najwięcej spośród wszystkich krajowych uczelni.
więcej o „Diamentowy Grant” dla studentki WBBiB
Rekrutacja na studia w toku

Rekrutacja na studia w toku

Do 10 lipca trwa nabór na studia magisterskie prowadzone na WBBiB. Licencjatów zachęcamy w szczególności do zwrócenia uwagi na uruchomiony w zeszłym roku nowy kierunek, tj. Bioinformatykę z biofizyką stosowaną. Szczegółowe informacje o zasadach i terminach rekrutacji są dostępne na stronie Elektronicznej Rejestracji Kandydatów (ERK).
więcej o Rekrutacja na studia w toku
Barwniki fotosyntetyczne odsłaniają swoje tajemnice

Barwniki fotosyntetyczne odsłaniają swoje tajemnice

Organizmy fotosyntetyczne dostarczają biochemicznej „siły napędowej”, koniecznej do przebiegu praktycznie wszystkich procesów życiowych na Ziemi. Jednak funkcjonowanie barwników w reakcjach fotosyntetycznych nadal skrywa wiele zagadek. Niektóre z nich udało się wyjaśnić dzięki badaniom przeprowadzonym pod kierownictwem prof. Leszka Fiedora i opisanych w cyklu artykułów, opublikowanych niedawno w kilku prestiżowych czasopismach.
więcej o Barwniki fotosyntetyczne odsłaniają swoje tajemnice
Odszedł dr Bohdan Turyna

Odszedł dr Bohdan Turyna

W niedzielę, 24 czerwca zmarł dr Bohdan Turyna, wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Biologii Molekularnej i WBBiB UJ, związany z Zakładem Biochemii Zwierząt a następnie z Zakładem Biochemii Ogólnej. Był cenionym pedagogiem, współautorem skryptów do biochemii i podręcznika dla kandydatów na wyższe uczelnie.
więcej o Odszedł dr Bohdan Turyna

Widok zawartości stron Widok zawartości stron