Wykład prof. Davida Brydera

We wtorek, 5 czerwca, będziemy gościć na WBBiB profesora Davida Brydera z Uniwersytetu w Lund w Szwecji, który o godzinie 11.00 w sali P1.0.1. przedstawi wykład pt. „Hematopoietic stem and progenitor hierarchies in health and disease”. Profesor Bryder przyjechał do Krakowa na zaproszenie Zakładu Biotechnologii Medycznej oraz Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Biologii Komórki.

We wtorek, 5 czerwca, będziemy gościć na WBBiB doktora Davida Brydera z Uniwersytetu w Lund w Szwecji, który przedstawi wykład pt. Hematopoietic stem and progenitor hierarchies in health and disease. Wykład  odbędzie się o godzinie 11.00 w sali P1.0.1. na terenie Kompleksu Dydaktyczo-Bibliotecznego.

Doktor Bryder jest uznanym autorytetem w dziedzinie normalnej i patologicznej hematopoezy. Jego badania koncentrują się wokół procesów związancyh z dojrzewaniem komórek krwi, ich starzeniem oraz transformacją nowotworową.

Dr David Bryder jest zdobywcą szeregu grantów oraz nagród, w tym prestiżowych ERC Consolidator Grant oraz Tobias Prize Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk.

Nasz gość przedstawi swój wykład na zaproszenie Zakładu Biotechnologii Medycznej oraz Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Biologii Komórki.Wizyta dr. Brydera jest finansowana z funduszy KNOW.