​Nagroda Miasta Krakowa dla ludzi nauki i sztuki

Prof. Jan Potempa, kierownik Zakładu Mikrobiologii, został laureatem tegorocznej Nagrody Miasta Krakowa w dziedzinie nauka i technika. NMK jest wyrazem uznania dla dokonań krakowian, którzy pracują na rzecz rozwoju i wzmacniania twórczego oraz naukowego potencjału miasta.
więcej o ​Nagroda Miasta Krakowa dla ludzi nauki i sztuki
Stypendium programu Fulbrighta

Profesor Józef Dulak został laureatem Fulbright STEM Impact Award i uzyskał stypendium na realizację kilkutygodniowego projektu badawczego oraz na poszerzenie wiedzy z zakresu komercjalizacji nauki i skutecznego pisania wniosków grantowych w instytucjach w USA.
więcej o Stypendium programu Fulbrighta

Zespół BioMiStem pod kierunkiem prof. Ewy Zuby-Surmy z Zakładu Biologii Komórki, skupiający naukowców z WBBiB oraz badaczy i klinicystów z firmy Galen-Ortopedia Sp. z o.o. w Bieruniu, został Laureatem XXI edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP
więcej o Nagroda Prezydenta RP za działania wdrożeniowe prowadzone przez Zespół BioMiStem
Una4UA

​W dniach 29–30 listopada 2023 r. na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii odbędzie się „Conference on stem cells for disease modelling and therapy”. Spotkanie jest organizowane przez Zakład Biotechnologii Medycznej oraz Dział Współpracy Międzynarodowej UJ.
więcej o Una4UA
Rozstrzygnięcie konkursów OPUS i PRELUDIUM

23 listopada 2023 r. na stronie Narodowego Centrum Nauki opublikowane zostały wyniki konkursów OPUS 25 i PRELUDIUM 22. Na listach rankingowych są nazwiska trojga badaczy z WBBiB.
więcej o Rozstrzygnięcie konkursów OPUS i PRELUDIUM