Stypendium programu Fulbrighta

Profesor Józef Dulak został laureatem Fulbright STEM Impact Award i uzyskał stypendium na realizację kilkutygodniowego projektu badawczego oraz na poszerzenie wiedzy z zakresu komercjalizacji nauki i skutecznego pisania wniosków grantowych w instytucjach w USA.
więcej o Stypendium programu Fulbrighta

Zespół BioMiStem pod kierunkiem prof. Ewy Zuby-Surmy z Zakładu Biologii Komórki, skupiający naukowców z WBBiB oraz badaczy i klinicystów z firmy Galen-Ortopedia Sp. z o.o. w Bieruniu, został Laureatem XXI edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP
więcej o Nagroda Prezydenta RP za działania wdrożeniowe prowadzone przez Zespół BioMiStem
Una4UA

​W dniach 29–30 listopada 2023 r. na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii odbędzie się „Conference on stem cells for disease modelling and therapy”. Spotkanie jest organizowane przez Zakład Biotechnologii Medycznej oraz Dział Współpracy Międzynarodowej UJ.
więcej o Una4UA
Rozstrzygnięcie konkursów OPUS i PRELUDIUM

23 listopada 2023 r. na stronie Narodowego Centrum Nauki opublikowane zostały wyniki konkursów OPUS 25 i PRELUDIUM 22. Na listach rankingowych są nazwiska trojga badaczy z WBBiB.
więcej o Rozstrzygnięcie konkursów OPUS i PRELUDIUM
Wyróżnienie PAN dla badaczy z WBBiB

Zespół naukowy z Zakładu Fizjologii i Biochemii Roślin w składzie: dr Michał Gabruk i prof. dr hab. Jerzy Kruk otrzymał Wyróżnienie Wydziału II Nauk Biologicznych i Rolniczych PAN, za osiągnięcie badawcze pt. „Struktura kompleksu światłozależnej oksydoreduktazy protochlorofilidu (LPOR) wraz z naturalnym substratem, przy wykorzystaniu techniki mikroskopii krioelektronowej (cryo-EM)”.
więcej o Wyróżnienie PAN dla badaczy z WBBiB