Zakładanie i rozwijanie firmy life science

W dniach od 24 listopada do 4 grudnia na WBBiB odbędzie się szkolenie skierowane do pracowników i doktorantów na temat tworzenia i rozwijania firmy w branży life science. Organizatorem szkolenia jest CITTRU. Zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną do 23 listopada 2018.
więcej o Zakładanie i rozwijanie firmy life science
Badania nad okrzemkami

Dr Monika Bojko z Zakładu Biochemii i Fizjologii Roślin zdobyła dwie nagrody na międzynarodowych konferencjach w Kopenhadze i Madrycie. Doceniony komunikat i publikacja nosiły tytuły: „The role of diadinoxanthin de-epoxidation in thermal stabilization of diatom thylakoid membranes” oraz „Acclimatization of diatom Phaeodactylum tricornutum to long-term environmental temperature and light intensity changes”
więcej o Badania nad okrzemkami
Dodatkowa rekrutacja do projektu NMKD POWER

Ruszyła rekrutacja do projektu Nowoczesna Młoda Kadra Dydaktyczna w dziedzinie life science na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ. Szczegółowe informacje o rekrutacji oraz niezbędne formularze są dostępne na stronie projektu: www.nmkd.wbbib.uj.ed.pl. W dniach 22 - 26 października trwać będzie rekrutacja uzupełniająca.
więcej o Dodatkowa rekrutacja do projektu NMKD POWER
Inauguracja roku akademickiego na WBBiB UJ

We wtorek, 2 października o godzinie 10.00 w Auli P0.1.1 odbędzie się wydziałowa uroczystość rozpoczęcia nowego roku akademickiego. Wykład inauguracyjny pt. Między biologią a fizyką wygłosi dr hab. Martyna Elas. W związku z wydarzeniem do godziny 14.00 na WBBiB obowiązują godziny dziekańskie.
więcej o Inauguracja roku akademickiego na WBBiB UJ
18. edycja Nagród Naukowych „POLITYKI”

We wrześniowym numerze tygodnika (37/2018) opublikowana została lista 15 młodych naukowców, którzy znaleźli się w finale konkursu o Nagrody Naukowe POLITYKI. Jedną z osób mających szansę zostać laureatem programu i uzyskać prestiżowe stypendium jest dr Witold Nowak z Zakładu Biotechnologii Medycznej.
więcej o 18. edycja Nagród Naukowych „POLITYKI”