Grant TEAM na badanie cyklicznego przepływu elektronu

Prof. dr hab. Artur Osyczka oraz dr Marcin Sarewicz z Zakładu Biofizyki Molekularnej zostali laureatami konkursu TEAM organizowanego przez FNP i uzyskali blisko 3,5 miliona złotych na realizację projektu badawczego pt. „Poszukiwanie molekularnych czynników odpowiedzialnych za regulację przepływu elektronów w układach fotosyntetycznych na poziomie cytochromu b6f z użyciem metod spektroskopii optycznej oraz rezonansu paramagnetycznego”.
więcej o Grant TEAM na badanie cyklicznego przepływu elektronu
Wykłady i warsztaty dla licealistów

24 września na WBBiB ruszają zapisy na kolejną edycję sobotnich „Spotkań w samo południe z biochemią, biofizyką i biotechnologią”. W harmonogramie, obok dobrze znanych tytułów pojawiły się nowe, interesujące tematy. Wykłady odbywać się tradycyjnie od października do grudnia o godzinie 12.00 i 13.00 w auli P0.1.1. na terenie kompleksu dydaktyczno-bibliotecznego. Warsztaty zostały zaplanowane na 20 października i 17 listopada.
więcej o Wykłady i warsztaty dla licealistów
HOMING dla dr. Krzyszofa Szade

​Dr Krzysztof Szade został laureatem konkursu HOMING organizowanego przez FNP i uzyskał 800 tys. złotych na przeprowadzenie na WBBiB badań dotyczących starzenie się hematopoetycznych komórek macierzystych.
więcej o HOMING dla dr. Krzyszofa Szade
Wyniki 5. konkursu FIRST TEAM

Dr Aleksander Grabiec z Zakładu Mikrobiologii został finalistą konkursu FIRST TEAM zorganizowanego przez FNP i uzyskał blisko 2 mln zł na stworzenie własnego zespołu badawczego i realizację projektu dotyczącego roli metylacji DNA w rozwoju paradontozy.
więcej o Wyniki 5. konkursu FIRST TEAM
Trwa rekrutacja na studia

Nadal można się ubiegać o przyjęcie na niemal wszystkie kierunki studiów prowadzonych na WBBiB. Elektroniczna rejestracja kandydatów na studia I stopnia jest możliwa do 11 września. Zgłoszenia na studia II stopnia przyjmowane będą do 5 września. Szczegółowe informacje na temat zasad, kryteriów formalnych, wymaganych dokumentów i harmonogramu rekrutacji są dostępne na stronie systemu ERK.
więcej o Trwa rekrutacja na studia