FoPD 2021

WBBiB po raz kolejny przyłącza się do międzynarodowej akcji Fascination of Plants Day.
więcej o FoPD 2021
DAINA w Pracowni Metabolomiki

4 maja ogłoszono wyniki drugiej edycji konkursu DAINA na projekty badawcze realizowane przez zespoły polsko-litewskie. Środki na badania uzyskał dr hab. Dariusz Dziga z Pracowni Metabolomiki.
więcej o DAINA w Pracowni Metabolomiki
Egzotyczna nagroda dla „biohumanistów” z WBBiB

Mgr Adam Kłóś oraz dr hab. P. Płonka z Zakładu Biofizyki zostali wyróżnieni za działalność w zakresie biosemiotyki przez International Society for Biosemiotic Studies.
więcej o Egzotyczna nagroda dla „biohumanistów” z WBBiB
Artykuł w „Nature Plants”

W prestiżowym czasopiśmie „Nature Plants” (IF 13,3) ukazał się artykuł pt. Photocatalytic LPOR forms helical lattices that shape membranes for chlorophyll synthesis, którego autorami są pracownicy Zakładu Fizjologii i Biochemii Roślin – dr Michał Gabruk i prof. Jerzy Kruk.
więcej o Artykuł w „Nature Plants”
Monografia poświęcona YY1

Naukowcy z Zakładu Biochemii Fizycznej współautorami książki o białku YY1. Publikacja ukazała się staraniem wydawnictwa Academic Press, wchodzącego w skład grupy Elsevier.
więcej o Monografia poświęcona YY1