AKTUALNOŚCI Z ROKU 2020

Wykład Noblistki, prof. Ady Yonath

27.01.2020
W czwartek, 30 stycznia o godz. 13.15, w sali P1.2 wykład pt. Novel, eco-friendly antibiotics, origin of life and my blue dream, wygłosi laureatka Nagrody Nobla profesor Ada Yonath.
więcej o Wykład Noblistki, prof. Ady Yonath
Wizyta prof. Jannette Carey

15.01.2020
Od poniedziałku do piątku (20-24 stycznia) będzie można wziąć udział w serii wykładów pt. Molecular basis of protein-nucleic acids interactions prowadzonych przez profesor Jannette Carey z Uniwersytetu w Princeton
więcej o Wizyta prof. Jannette Carey
Nagrody dla WBBiB oraz dr hab. Ewy Zuby-Surmy

15.01.2020
WBBiB otrzymał tytuł „Symbol Synergii Nauki i Biznesu 2019” a dr hab. Ewa Zuba-Surma została wyróżniona nagrodą „Naukowiec Przyszłości”
więcej o Nagrody dla WBBiB oraz dr hab. Ewy Zuby-Surmy
Praca z Zakładu Biotechnologii Medycznej w „EMBO Reports”

13.01.2020
W czasopiśmie „EMBO Reports” ukazał się artykuł autorstwa pracowników Zakładu Biotechnologii Medycznej dotyczący roli oksygenazy hemowej-1 w regulacji hematopoetycznych komórek macierzystych (HSCs).
więcej o Praca z Zakładu Biotechnologii Medycznej w „EMBO Reports”
Stypendia Ministra NiSW dla studentów na rok akademicki 2019/2020

02.01.2020
Siedmioro studentów WBBiB – 5 osób z biochemii i 2 osoby z biotechnologii molekularnej – uzyskało stypendium MNiSW na rok akademicki 2019/2020.
więcej o Stypendia Ministra NiSW dla studentów na rok akademicki 2019/2020
Stypendium im. Bekkera dla dr. Żurawka z ZBO

02.01.2020
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) ogłosiła wyniki drugiego konkursu w Programie Stypendialnym im. Bekkera. Jednym z jego laureatów jest dr Dariusz Żurawek z Zakładu Biochemii Ogólnej WBBiB.
więcej o Stypendium im. Bekkera dla dr. Żurawka z ZBO