AKTUALNOŚCI Z ROKU 2020

Zmiany w sposobie weryfikacji efektów uczenia się

17.05.2020
Do publicznej wiadomości udostępniona zostaje lista kursów, w których za zgodą Wydziałowego Samorządu Studentów zmienione zostały zasady weryfikacji efektów uczenia się.
więcej o Zmiany w sposobie weryfikacji efektów uczenia się

13.05.2020
Naukowcy odkryli nieznany dotąd mechanizm przenikania odżywczych peptydów do wnętrza bakterii Porphyromonas gingivalis.
więcej o ​Pracownicy Zakładu Mikrobiologii współautorami artykułu w „Nature Microbiology”
Przedłużenie okresu rozliczania projektów BMN 2019

13.05.2020
W związku z utrudnieniami w realizacji projektów badawczych spowodowanymi pandemią COVID-19, termin rozliczania projektów finansowanych w ramach programu BMN, edycja 2019, ulega przedłużeniu do 15 stycznia 2021 r.
więcej o Przedłużenie okresu rozliczania projektów BMN 2019
Stypendia z programu START

13.05.2020
​Fundacja na rzecz Nauki Polskiej po raz 28. przyznała stypendia START 100 najzdolniejszym młodym naukowcom z całej Polski.
więcej o Stypendia z programu START
Zajęcia w Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej

04.05.2020
Pomimo pandemii pracownicy WBBiB nadal prowadzą zajęcia zdalne dla uczniów szkół ponagimnazjalnych w ramach „Małopolskiej Chmury Edukacyjnej”
więcej o Zajęcia w Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej
Zarządzenie Rektora UJ

01.04.2020
Rektor UJ wydał zarządzenie dotyczące szczególnych zasad pobierania opłat za usługi edukacyjne oraz korzystanie z miejsc w domach studenckich.
więcej o Zarządzenie Rektora UJ
Badania diagnostyczne w MCB

31.03.2020
Pod kierunkiem prof. Wojciecha Branickiego oraz prof. Krzysztofa Pyrcia, w Małopolskim Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego rozpoczynają się prace, które mają na celu szeroką diagnostykę pacjentów z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w województwie małopolskim.
więcej o Badania diagnostyczne w MCB
Nauczanie online na WBBiB

25.03.2020
WBBiB skutecznie rozpoczął prowadzenie zajęć dla studentów na odległość. W trybie zdalnym odbywają się wykłady, seminaria i konwersatoria oraz niektóre ćwiczenia. Jak na razie frekwencja na nietypowych zajęciach jest bardzo wysoka. Sekretariat ds. studenckich działa online w godzinach od 10.00 do 14.00 – drogą elektroniczną można kierować wszelkie zapytania. Studenci zobowiązani są do używania adresu w domenie student.uj.edu.pl.
więcej o Nauczanie online na WBBiB
Rozporządzenia i komunikaty w związku z ryzykiem zakażenia koronawirusem

06.03.2020
12 maja Rektor UJ wydał nowe zarządzenie (nr 46) w sprawie zasad funkcjonowania Uniwersytetu od 25 maja do 30 września b.r. W nawiązaniu do niego, 21 maja Dziekan WBBiB wydał kolejny komunikat dot. prowadzenia zajęć dydaktycznych, zaliczeń i egzaminów oraz organizacji pracy w laboratoriach, pokojach pracy cichej oraz na stanowiskach administracyjnych.
więcej o Rozporządzenia i komunikaty w związku z ryzykiem zakażenia koronawirusem
Działania zapobiegające zakażeniom koronawirusem

04.03.2020
3 marca Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa (KRSWK) pod przewodnictwem rektora UJ, prof. Wojciecha Nowaka, wydało stanowisko w sprawie działań mających na celu zapobieganie oraz przeciwdziałanie zakażeniom koronawirusem SARS-Co V-2.
więcej o Działania zapobiegające zakażeniom koronawirusem