Przejdź do głównej treści

AKTUALNOŚCI Z ROKU 2020

Konkurs L’Oréal

Konkurs L’Oréal

03.03.2020
Wypromuj swoje badania i zdobądź roczne stypendium dla utalentowanych kobiet nauki! W konkursie L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki po raz 20. nagrodzone zostaną wybitne projekty badawcze magistrantek, doktorantek oraz habilitantek.
więcej o Konkurs L’Oréal
2020 – rok jubileuszowy WBBiB

2020 – rok jubileuszowy WBBiB

02.03.2020
W ramach obchodów 50-lecia utworzenia IBM na nowo powstałej stronie internetowej prezentowana jest historia Instytutu Biologii Molekularnej oraz Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, jak również wydarzenia towarzyszące Jubileuszowi.
więcej o 2020 – rok jubileuszowy WBBiB
Grant MAESTRO

Grant MAESTRO

20.02.2020
Dr hab. Ewa Zuba-Surma z Zakładu Biologii Komórki otrzyma blisko 4,5 mln złotych z programu NCN MAESTRO na badania roli pęcherzyków zewnątrzkomórkowych (EVs) z komórek macierzystych w uszkodzeniach niedokrwiennych serca.
więcej o Grant MAESTRO
Wirtualny Dzień otwarty UJ

Wirtualny Dzień otwarty UJ

18.02.2020
TRADYCYJNY Dzień Otwarty UJ w Auditorium Maximum organizowany dla uczniów planujących pójść na studia, został w tym roku odwołany w ramach zapobiegania zakażeniom i rozwojowi epidemii. 20 marca odbędzie się WIRTUALNY DZIEŃ OTWARTY na głównym profilu FB UJ.
więcej o Wirtualny Dzień otwarty UJ
Zaproszenie do udziału w „Genomice”

Zaproszenie do udziału w „Genomice”

05.02.2020
W dniach 24-26 kwietnia 2020 r. w Krakowie odbędzie studencka konferencja „Genomica”. Termin rejestracji oraz nadsyłania abstraktów upływa z dniem 24 lutego. Współorganizator – Koło „Mygen” – zachęca gorąco do wzięcia udziału w wydarzeniu.
więcej o Zaproszenie do udziału w „Genomice”
​Profesor Dulak przedstawicielem Polski w ESFRI

​Profesor Dulak przedstawicielem Polski w ESFRI

04.02.2020
Prof. Józef Dulak, kierownik Zakładu Biotechnologii Medycznej, został powołany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na jednego z przedstawicieli Polski w Europejskim Forum Strategicznym do spraw Infrastruktur Badawczych (European Strategic Forum on Research Infrastructures, ESFRI)
więcej o ​Profesor Dulak przedstawicielem Polski w ESFRI
Granty dla młodych naukowców

Granty dla młodych naukowców

04.02.2020
Ruszył wydziałowy Konkurs na Projekty Badawcze Młodych Naukowców oraz Doktorantów WBBiB. Do 2 marca 2020 r. pracownicy WBBiB (naukowi, naukowo-dydaktyczni oraz techniczni), którzy nie przekroczyli 35. roku życia oraz doktoranci WBBiB mogą składać projekty badań i wnioski o przyznanie środków na ich sfinansowanie.
więcej o Granty dla młodych naukowców
Rozmowa o koronawirusach

Rozmowa o koronawirusach

03.02.2020
Redaktorzy uniwersyteckiego serwisu NAUKA.UJ przeprowadzili rozmowę z prof. Krzysztofem Pyrciem na temat koronawirusa „z Wuhan”
więcej o Rozmowa o koronawirusach
Dzień Otwarty w firmie Selvita

Dzień Otwarty w firmie Selvita

31.01.2020
Selvita, jedna z największych europejskich firm świadczących usługi badawczo-rozwojowe, potencjalny pracodawca dla absolwentów WBBiB, organizuje 19 marca Dzień Otwarty.
więcej o Dzień Otwarty w firmie Selvita
Nowy program COST: „EuNET INNOCHRON”

Nowy program COST: „EuNET INNOCHRON”

29.01.2020
Na Uniwersytecie Jagiellońskim rusza nowy program COST pod nazwą „European Network for Innovative Diagnosis and Treatment of Chronic Neutropenias". Jednym z koordynatorów programu jest prof. Joanna Cichy z Zakładu Immunologii
więcej o Nowy program COST: „EuNET INNOCHRON”