AKTUALNOŚCI Z ROKU 2018

Dodatkowa rekrutacja do projektu NMKD POWER

Ruszyła rekrutacja do projektu Nowoczesna Młoda Kadra Dydaktyczna w dziedzinie life science na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ. Szczegółowe informacje o rekrutacji oraz niezbędne formularze są dostępne na stronie projektu: www.nmkd.wbbib.uj.ed.pl. W dniach 22 - 26 października trwać będzie rekrutacja uzupełniająca.
więcej o Dodatkowa rekrutacja do projektu NMKD POWER
Inauguracja roku akademickiego na WBBiB UJ

We wtorek, 2 października o godzinie 10.00 w Auli P0.1.1 odbędzie się wydziałowa uroczystość rozpoczęcia nowego roku akademickiego. Wykład inauguracyjny pt. Między biologią a fizyką wygłosi dr hab. Martyna Elas. W związku z wydarzeniem do godziny 14.00 na WBBiB obowiązują godziny dziekańskie.
więcej o Inauguracja roku akademickiego na WBBiB UJ
18. edycja Nagród Naukowych „POLITYKI”

We wrześniowym numerze tygodnika (37/2018) opublikowana została lista 15 młodych naukowców, którzy znaleźli się w finale konkursu o Nagrody Naukowe POLITYKI. Jedną z osób mających szansę zostać laureatem programu i uzyskać prestiżowe stypendium jest dr Witold Nowak z Zakładu Biotechnologii Medycznej.
więcej o 18. edycja Nagród Naukowych „POLITYKI”
Małopolska Noc Naukowców na WBBiB

28 września w godzinach od 17.00 do 22.00 w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii odbywać się będą warsztaty oraz interaktywne wykłady dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia poprowadzą pracownicy WBBiB – doświadczeni popularyzatorzy nauki. Osoby zainteresowane skorzystaniem z naszej bogatej oferty zapraszamy do elektronicznej rejestracji.
więcej o Małopolska Noc Naukowców na WBBiB
Rejestracja na zajęcia

Rejestracja na zajęcia rozpocznie się 25 września 2018 roku i będzie przebiegała w dwóch etapach: do 30 września – rejestracja bezpośrednio do grup, z możliwością wymiany (tzw. giełda); od 2 do 5 października – rejestracja dodatkowa (uzupełniająca) bez możliwości wyrejestrowywania się z zajęć.
więcej o Rejestracja na zajęcia
Szkolenia dla młodych pracowników oraz doktorantów WBBiB

„Nowoczesna, młoda kadra dydaktyczna w dziedzinie life science na WBBiB UJ” to projekt zgłoszony w zeszłym roku do konkursu organizowanego przez NCBiR, który uzyskał dofinansowanie z programu PO WER. Rekrutacja młodych pracowników i doktorantów do projektu rozpocznie się w październiku 2018 roku. Drugie spotkanie informacyjne dotyczące projektu odbędzie się 5 października o godz. 10.00 w sali D105.
więcej o Szkolenia dla młodych pracowników oraz doktorantów WBBiB
Rozliczenie roku akademickiego 2017/2018

Komunikat dotyczący godzin urzędowania Sekretariatu ds. studenckich w miesiącu wrześniu, terminów rozliczenia mijającego roku akademickiego, ubiegania się o wpis warunkowy, powtarzania roku.
więcej o Rozliczenie roku akademickiego 2017/2018
Grant TEAM na badanie cyklicznego przepływu elektronu

Prof. dr hab. Artur Osyczka oraz dr Marcin Sarewicz z Zakładu Biofizyki Molekularnej zostali laureatami konkursu TEAM organizowanego przez FNP i uzyskali blisko 3,5 miliona złotych na realizację projektu badawczego pt. „Poszukiwanie molekularnych czynników odpowiedzialnych za regulację przepływu elektronów w układach fotosyntetycznych na poziomie cytochromu b6f z użyciem metod spektroskopii optycznej oraz rezonansu paramagnetycznego”.
więcej o Grant TEAM na badanie cyklicznego przepływu elektronu
Wykłady i warsztaty dla licealistów

24 września na WBBiB ruszają zapisy na kolejną edycję sobotnich „Spotkań w samo południe z biochemią, biofizyką i biotechnologią”. W harmonogramie, obok dobrze znanych tytułów pojawiły się nowe, interesujące tematy. Wykłady odbywać się tradycyjnie od października do grudnia o godzinie 12.00 i 13.00 w auli P0.1.1. na terenie kompleksu dydaktyczno-bibliotecznego. Warsztaty zostały zaplanowane na 20 października i 17 listopada.
więcej o Wykłady i warsztaty dla licealistów
HOMING dla dr. Krzyszofa Szade

​Dr Krzysztof Szade został laureatem konkursu HOMING organizowanego przez FNP i uzyskał 800 tys. złotych na przeprowadzenie na WBBiB badań dotyczących starzenie się hematopoetycznych komórek macierzystych.
więcej o HOMING dla dr. Krzyszofa Szade