Biotechnologia na WBBiB UJ numerem 1 w rankingu „Perspektyw”

Kierunek studiów biotechnologia prowadzony na naszym Wydziale po raz 11. z rzędu uplasował się na I miejscu w rankingu kierunków przygotowywanym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”.

Kolejne pozycje zajęły kierunki biotechnologiczne na Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie Gdańskim. Ranking został stworzony w oparciu o 13 wskaźników pogrupowanych w sześć kryteriów: 1. prestiż, 2. absolwenci na rynku pracy, 3. potencjał akademicki, 4. potencjał dydaktyczny, 5. potencjał naukowy, 6. umiędzynarodowienie.

Uroczyste ogłoszenie wyników tegorocznego rankingu miało miejsce 26 czerwca o godzinie 11.00 w w Centralnym Domu Technologicznym W Warszawie. Pamiątkowy dyplom w imieniu Wydziału odebrała Prodziekan ds. studenckich dr hab. Marta Michalik, prof. UJ.