Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Dodatkowy nabór do konkursu na etaty pomostowe

Dodatkowy nabór do konkursu na etaty pomostowe

Etaty pomostowe pozwalają przedłużyć zatrudnienie pracownikom badawczym, których etaty były finansowane z projektów badawczych i uległy zakończeniu. Wnioski w naborze dodatkowym należy składać do 24 czerwca 2024 r., do godziny 15.00.

Etaty pomostowe mają na celu umożliwienie kontynuacji zatrudnienia pracownikom badawczym, których etaty były finansowane z projektów badawczych, a uległy zakończeniu. Zatrudnienie jest finansowane ze środków WBBiB. Istnieje możliwość dofinansowania etatu pomostowego w formie dodatku ze środków Zakładu/Pracowni, na podstawie indywidualnych ustaleń z Kierownikiem Zakładu/Pracowni.

Regulamin przyznawania etatów pomostowych

  1. Konkurs jest przeprowadzany dwa razy w roku: w czerwcu i grudniu, po opublikowaniu wyników konkursów grantowych Narodowego Centrum Nauki (NCN). W przypadku nieobsadzenia wszystkich dostępnych etatów, możliwe jest przeprowadzenie dodatkowych naborów.
  2. W ramach ogłoszonego konkursu można uzyskać zatrudnienie w wymiarze połowy etatu badawczego do czasu kolejnego konkursu, tj. maksymalnie na 6 miesięcy. Oznacza to, że w konkursie grudniowym można składać wnioski o zatrudnienie na okres od stycznia do czerwca, a w konkursie czerwcowym – od lipca do grudnia. Okres zatrudnienia ulega skróceniu, jeśli rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w miesiącach innych niż czerwiec lub grudzień.
  3. Istnieje możliwość jednorazowego przedłużenia etatu drogą kolejnego konkursu.
  4. Kryteria przystąpienia do konkursu w obecnym naborze (czerwiec 2024):
    a. Wnioskodawca był zatrudniony na minimum 1/2 etatu na WBBiB ze środków projektu zewnętrznego, a finansowanie jego zatrudnienia zakończyło się nie wcześniej niż 12 miesięcy przed ogłoszeniem konkursu lub zakończy w przeciągu kolejnych 3 miesięcy.
    b. Wnioskodawca po uzyskaniu stopnia doktora, w ciągu ostatnich 5 lat, był kierownikiem przynajmniej jednego projektu zewnętrznego (nie dotyczy MINIATURY oraz projektów przeznaczonych dla doktorantów, np. PRELUDIUM).
    c. Wnioskodawca złożył nowy wniosek grantowy w konkursie zewnętrznym, starając się o dalsze zatrudnienie, lecz nie uzyskał finansowania lub też jego wniosek nadal jest rozpatrywany.
    d. Wnioskodawca uzyskał pisemną zgodę na złożenie wniosku o etat pomostowy od Kierownika Zakładu/Pracowni, w którym/której ma być zatrudniony.
    e. Żaden z wcześniej realizowanych projektów Wnioskodawcy nie został rozliczony negatywnie.
  5. W przypadku uzyskania zewnętrznego finansowania w trakcie trwania etatu pomostowego, Wnioskodawca zobowiązuje się do rezygnacji z etatu pomostowego i niezwłocznego przejścia na zatrudnienie w ramach swojego projektu.
  6. Ocena Wnioskodawców przeprowadzana jest przez Komisję, w skład której wchodzi 5 osób z różnych Zakładów/Pracowni. Podstawą oceny Wnioskodawcy jest ankieta, przygotowana według załączonego wzoru, podsumowująca jego dorobek naukowy. Kluczowe w ocenie są osiągnięcia z ostatnich 5 lat będące efektem realizacji projektów, których kierownikiem był Wnioskodawca. Na podstawie ankiet dorobku naukowego, Komisja ustala listę rankingową zgłoszonych wniosków.
  7. Lista wymaganych dokumentów:
  • podanie o etat pomostowy z uzasadnieniem, które powinno zawierać informację o planowanych projektach badawczych, wraz z listą (z)realizowanych projektów
  • wypełniona ankieta dorobku naukowego
  • lista prac opublikowanych lub przyjętych do druku, patentów, monografii, książek i rozdziałów w książkach, będących wynikiem realizacji projektów, których Wnioskodawca był kierownikiem (potwierdzone umieszczeniem numeru projektu w publikacji), wyszczególnionych w części A ankiety
  • wersje elektroniczne (pdf) w/w publikacji
  • lista wszystkich opublikowanych prac Wnioskodawcy (część B ankiety)
  • potwierdzenie złożenia wniosku grantowego
  • zgoda Kierownika Zakładu/Pracowni, w którym/której Wnioskodawca ma być zatrudniony.

W obecnym konkursie można otrzymać jeden z trzech dostępnych półetatów badawczych, oferowanych maksymalnie na okres od sierpnia 2024 r. do grudnia 2024 r. Wnioski spełniające wymienione kryteria należy składać w formie elektronicznej wysyłając pocztą email na adres sekretariatu ds. ogólnych: sekretariat.wbbib@uj.edu.pl. Przyjmowanie wniosków trwa do 24 czerwca 2024 r. (poniedziałek) do godziny 15.00. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi najpóźniej w pierwszej połowie lipca.

Pliki do pobrania
docx
Oświadczenie Kierownika
xlsx
Ankieta

Widok zawartości stron Widok zawartości stron