Pożegnanie

Z głębokim smutkiem informujemy, że 4 maja 2024 roku w wieku 42 lat odeszła nasza była absolwentka oraz pracownica – dr Magdalena Kozakowska. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 10 maja w Wieliczce.

Magdalena Kozakowska ukończyła w 2006 roku na WBBiB studia z biotechnologii, po których kontynuowała naukę na studiach doktoranckich. Badania do doktoratu prowadziła  pod kierunkiem prof. Alicji Józkowicz. W 2012 roku obroniła rozprawę doktorską pt. Wpływ oksygenazy hemowej-1 na żywotność, proliferację i różnicowanie mioblastów. Po doktoracie przez 6 lat pracowała w Zakładzie Biotechnologii Medycznej. W latach 2018–2024 związana była zawodowo z firmą Ryvu.

Msza żałobna za Magdę zostanie odprawiona 10 maja o godzinie 11.00 w kościele parafialnym pw. św. Pawła Apostoła w Wieliczce-Krzyszkowicach, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłej na miejsce wiecznego spoczynku na cmentarzu komunalnym w Wieliczce.