O terapiach z wykorzystaniem komórek macierzystych

W marcowym numerze „Gazety Lekarskiej”, miesięczniku Naczelnej Rady Lekarskiej, ukazała się rozmowa z prof. Józefem Dulakiem z Zakładu Biotechnologii Medycznej

W tekście zatytułowanym Komórki macierzyste – święty Graal naszych czasów poruszana jest tematyka badań nad komórkami macierzystymi, ich uzasadnionymi zastosowanymi a także nieuzasadnionymi zabiegami oferowanymi zdesperowanym pacjentom w Polsce oraz w innych krajach. Jak wskazuje prof. Dulak, w Polsce liczba takich nieuzasadnionych zabiegów w ostatnich latach wyraźnie spadła, do czego przyczyniły się jego zdaniem stanowiska Naczelnej Rady Lekarskiej, Komitetu Biotechnologii PAN, aktywność edukacyjna niektórych naukowców, lekarzy i dziennikarzy.

Cały zeszyt GL dostępny jest na stronie: https://gazetalekarska.pl (rozmowa z prof. Dulakiem znajduje się na stronach 3235). Za zgodą redakcji Gazety Lekarskiej tekst rozmowy został przedrukowany w OKO.Press