Wyróżnienie w konkursie Polskiego Towarzystwa Biochemicznego

Dr Natalia Pydyn z Zakładu Biochemii Ogólnej otrzymała wyróżnienie w dorocznym konkursie Polskiego Towarzystwa Biochemicznego i firmy Merck Sp. z o.o. na najlepszą pracę doktorską z biochemii.

Nagroda im. Witolda Drabikowskiego za najlepszą pracę doktorską z biochemii wykonaną w polskiej instytucji badawczej przyznawana jest od 2006 roku.

Wyróżniona rozprawa nosi tytuł „Rola białka MCPIP1 w utrzymaniu homeostazy wątroby oraz rozwoju niealkoholowej stłuszczeniowej choroby wątroby” i została przygotowaną pod opieką prof. dr hab. Jolanty Jury i dr. Jerzego Kotlinowskiego w 2021 roku.

Wyróżnieniu towarzyszy premia pieniężną ufundowana przez firmę Merck Sp. z o.o. oraz opublikowanie pracy na łamach kwartalnika „Postępy Biochemii”.

Uroczyste wręczenie nagrody przez Prezesa Towarzystwa i przedstawiciela firmy Merck odbędzie się na najbliższym zjeździe Towarzystwa.