Etyka i badania kliniczne

W środę, 15 czerwca prof. Jonathan Kimmelman z Uniwersytetu McGilla w Montrealu wygłosi na WBBiB wykład pt. „Ethical and policy issues with individualized clinical trials”.

Wykład odbędzie się o godz.12.00 w sali P1.2. (Zespół Dydaktyczno-Biblioteczny). Profesor Kimmelman jest gościem Zakładu Biotechnologii Medycznej. Osoby chcące wziąć udział w wykładzie proszone są o wysłanie wiadomości na adres: jozef.dulak@uj.edu.pl

Profesor Jonathan Kimmelman jest światowej klasy bioetykiem. Doktorat z biofizyki molekularnej i biochemii uzyskał na Uniwersytecie Yale. Był  m.in przewodniczącym Komitetu Etycznego International Society for Stem Cell Research (ISSCR), który w roku 2016 i 2021 przygotował wytyczne na temat terapii komórkowych, przestrzegając przed ich nieuzasadnionym i pochopnym stosowaniem, zwłaszcza komercyjnym.

Profesor Kimmelman Jest autorem artykułów w czasopismach takich  jak: Nature Medicine, Science, The Lancet, Stem Cell Reports oraz ELife i Bioethics. Był wykładowcą w trakcie 7. Kongresu Eurobiotech w Krakowie w 2017 roku. Wygłosi także wykład plenarny w czasie najbliższego kongresu Eurobiotech, 21 czerwca br.