Stypendia dla badaczek

Trwa nabór zgłoszeń do 22. edycji programu stypendialnego L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki. Aplikacje można składać do 15 kwietnia br. O roczne stypendium mogą się ubiegać magistrantki, doktorantki oraz badaczki przed habilitacją.

Zgłoszenia do konkursu należy składać poprzez platformę www.forwomeninscience.com. Przy ocenie, wniosków pod uwagę brane są m.in. dotychczasowe osiągnięcia naukowe, oryginalność prowadzonych badań, nowatorskie podejście do zagadnienia oraz możliwość praktycznego wykorzystania wyników badań.

Organizatorami i partnerami programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki są Polski komitet ds. UNESCO, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Polska Akademia Nauk oraz UNGC Network Poland.

W ramach konkursu przyznawane są: jedno stypendium magistranckie w wysokości 20 tys. zł, dwa stypendia doktoranckie po 30 tys. zł i trzy stypendia habilitacyjne po 35 tys. zł. Poniżej, w części PLIKI DO POBRANIA, dostępny jest list przewodni od Organizatorów.

Wśród dotychczasowych 111 laureatek polskiej edycji Programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, jest wiele reprezentantek z WBBiB. Stypendystkami programu były:
  • dr Agata Szade (2021 r.)
  • dr Aleksandra Kopacz (2020 r.)
  • dr Paulina Marona (2019 r.)
  • mgr Aleksandra Synowiec (2018 r.)
  • mgr Anna Konturek-Cieśla (2017 r.)
  • dr hab. Joanna Kozieł (2014 r.)
  • dr hab. Agnieszka Łoboda (2013 r.)
  • dr hab. Aneta Kasza (2011 r.)
  • dr Anna Grochot-Przęczek (2011 r.)
  • prof. dr hab. Ewa Zuba-Surma (2009 r.)
  • dr hab. Agnieszka Jaźwa (2007 r.)
  • prof. dr hab. Alicja Józkowicz (2003 r.)
List przewodni