Zwycięzcy najnowszej edycji konkursu SONATA BIS

​W dniu 24 lutego na stronie Narodowego Centrum Nauki opublikowane zostały wyniki konkursów MAESTRO 13 i SONATA BIS 11. W gronie laureatów konkursu SONATA BIS znaleźli się dr Mirosław Książek oraz dr Jerzy Kotlinowski.

Dr Mirosław Książek z Zakładu Mikrobiologii otrzymał środki na realizację projektu pt. Struktura, biochemia, fizjologia i ewolucja bakteryjnych α2-makroglobulin z ludzkich periodontopatogenów Porphyromonas gingivalis i Tannerella forsythia (The structures, biochemistry, physiology, and evolution of bacterial α2-macroglobulins from the human periodontopathogens Porphyromonas gingivalis and Tannerella forsythia).

Dr Jerzy Kotlinowski z Zakładu Biochemii Ogólnej poprowadzi projekt zatytułowany Rola Mcpip1 w patobiologii dróg żółciowych: nowe potencjalne możliwości terapeutyczne (Role of Mcpip1 in biliary pathobiology: new potential therapeutic opportunities).

Ze wszystkimi wynikami oraz statystykami dotyczącymi najnowszej edycji konkursów MAESTRO i SONATA BIS można się zapoznać na stronie NCN.